پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | کره جنوبی یک واحد جدید نیروی هوایی تشکیل داد

تاریخ خبر: // کد خبر: 345489 // // //


کره جنوبی یک واحد جدید نیروی هوایی تشکیل داد

کره جنوبی روز سه شنبه یک واحد نیروی هوایی جدید را با بکارگیری هواپیماهای گلوبال هاوک راه اندازی کرد تا توانایی های این کشور را برای نظارت بر تهدیدات کره شمالی و فراتر از آن افزایش دهد.


کره جنوبی یک واحد جدید نیروی هوایی تشکیل داد

ارتش کره جنوبی اعلام کرد این واحد جدید در یک پایگاه هوایی در شهر چانگجو واقع است در این مرکز هوایی پنج نوع هواپیما از جمله هواپیمای پیشرفته و بدون سرنشین گلوبال هاوک، هواپیمایی شناسایی RF-۱۶ و RC-۸۰۰ مستقر هستند.

مقامات گفتند که تاکنون این دارایی ها توسط ۳۹ هواپیمای شناسایی مدیریت می شد، اما ارتش وضعیت این گروه را بالا برد و آن را به عنوان یک ارگان جداگانه سازماندهی مجدد کرد.

در بیانیه نیروی هوایی ارتش کره جنوبی آمده است: ما تصمیم گرفته ایم یک بال جدید به عنوان یک واحد استراتژیک کلیدی برای بهره برداری از دارایی های تازه معرفی شده و تقویت توانایی های شناسایی خود برای آماده سازی بهتر برای جنگ آینده ایجاد کنیم.

به گفته نیروی هوایی کره جنوبی ، هواپیماهایی که مجهز به رادار و سنسور پیشرفته هستند قادر به تشخیص علائم غیرمعمول بدون در نظر گرفتن شرایط آب و هوایی و به دست آوردن اطلاعات متنوع ارتباطی و الکترونیکی از جمله موشک های بالستیک و هسته ای هستند.

ژنرال «لی سئونگ یونگ» رئیس ستاد نیروی هوایی ارتش در مراسم افتتاح این مرکز گفت: انتظار می رود که تشکیل این بال به تقویت توانایی های اصلی دفاعی ما برای انتقال کنترل عملیاتی زمان جنگ کمک کند و به عنوان یک دستاورد مهم در زمینه اصلاحات دفاعی محسوب می شود.
منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو