پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | رایزنی سفیر ایران در کی‌یف با معاون وزیر خارجه اوکراین در خصوص سانحه سقوط هواپیما در کی‌یف

تاریخ خبر: // کد خبر: 345586 // // //


رایزنی سفیر ایران در کی‌یف با معاون وزیر خارجه اوکراین در خصوص سانحه سقوط هواپیما در کی‌یف

سفیر کشورمان در اوکراین در دیدار با معاون وزیر امور خارجه اوکراین نتایج دور قبلی مذاکرات درباره سقوط هواپیمای اوکراینی را مرور کرده و آمادگی برای حل و فصل مسائل پیرامون آن در اسرع وقت را اعلام کرد.


رایزنی سفیر ایران در کی‌یف با معاون وزیر خارجه اوکراین در خصوص سانحه سقوط هواپیما در کی‌یف

دفتر مطبوعاتی وزارت امور خارجه اوکراین اعلام کرد که منوچهر مرادی سفیر کشورمان در اوکراین با یوهنی ینین معاون وزیر امور خارجه اوکراین دیداری درباره مذاکرات انجام شده درباره سقوط هواپیمای اوکراینی در ایران داشته است.
بر اساس این گزارش، دو طرف نتایج دور دوم مذاکرات پیرامون سقوط هواپیما و همچنین رایزنی های انجام شده میان وزارت امور خارجه ایران و اوکراین را که در ۱۹ و ۲۰ اکتبر در تهران انجام شد را مرور کردند.
ینین در این دیدار گفت: پیشرفت های مثبت در مذاکرات در تهران، آمادگی ایران برای قبول مسئولیت ساقط کردن هواپیمای اوکراینی و همچنین اراده سیاسی حکومت ایران برای حل و فصل نهایی و منصفانه ی مسائل مرتبط است.
او علاوه بر این بر اهمیت یک تحقیق بی طرفانه و شفاف درباره تمام رخ دادهای مرتبط با پرواز PS۷۵۲ اشاره کرده و گفت که مسئولیت پذیری و تعهد ایران به اطمینان حاصل کردن از سطح لازم اعتماد بین المللی به نتایج تحقیقات فنی و کیفری که ایران قصد دارد در آینده انجام دهد، کمک می کند.
طبق بیانیه وزارت خارجه اوکراین، سفیر ایران آمادگی اش را برای حل و فصل مسائل در اسرع وقت و روشی مورد قبول برای دو طرف در دور بعدی مذاکرات که برای اواخر نوامبر و اوایل دسامبر ۲۰۲۰ برنامه ریزی شده است، بیان کرد.

هواپیمای اوکراینی در دی ماه سال ۱۳۹۸ به اشتباه در آسمان ایران مورد هدف قرار گرفت و سقوط کرد که تمام ۱۷۶ سرنشین آن که شامل هم وطنانمان و شهروندان خارجی بود جان باختند.

سفیر جمهوری اسلامی ایران با اشاره به مشکلات اخیر ایجاد شده برای دانشجویان ایرانی، ضمن قدردانی از مساعدت وزارت امور خارجه و دیگر بخش های دولتی اوکراین، بر لزوم حمایت وزارت امور خارجه در جهت حل و فصل نهایی این مشکلات تاکید کرد.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایسنا / ایلنا

 


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو