پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | وزارت خارجه آمریکا مجوز فروش پهپاد به تایوان را به کنگره فرستاد/پاسخ چین به فروش پهپادهای آمریکایی به تایوان

تاریخ خبر: // کد خبر: 345626 // // // //


وزارت خارجه آمریکا مجوز فروش پهپاد به تایوان را به کنگره فرستاد/پاسخ چین به فروش پهپادهای آمریکایی به تایوان

پنتاگون اعلام کرد، وزارت خارجه آمریکا مجوز فروش احتمالی ۴ هواپیمای بدون سرنشین پیچیده ساخت آمریکا به تایوان را رسما به کنگره فرستاد. این اقدام، آخرین مرحله پیش از نهایی کردن فروش تسلیحات بوده و چین را بیشتر عصبانی خواهد کرد.


وزارت خارجه آمریکا مجوز فروش پهپاد به تایوان را به کنگره فرستاد/پاسخ چین به فروش پهپادهای آمریکایی به تایوان

این معامله ۶۰۰ میلیون دلاری، اولین فروش از زمانی است که سیاست آمریکا نسبت به صادرات فناوری پهباد پیچیده و کاملاً محافظت‌شده توسط دولت ترامپ، سست شده است.

رویترز در هفته‌های اخیر گزارشی از پیشرفت دولت ترامپ در این زمینه همزمان با چهار مورد دیگر فروش تجهیزات نظامی پیشرفته به تایوان جمعاً به ارزش حدود ۵ میلیارد دلار ارائه داد که فشار بر چین و نگرانی‌ها در خصوص مقاصد پکن برای این جزیره را افزایش داده است.

اعلان رسمی وزارت خارجه آمریکا به کنگره ۳۰ روز فرصت برای مخالفت با هرگونه فروشی را می‌دهد، که با توجه به حمایت هر دو حزب جمهوری‌خواه و دموکرات از دفاع از تایوان، غیرمحتمل است.

چهار هواپیمای بدون سرنشین MQ-۹ “سی‌گاردین”، همراه با ایستگاه‌های زمینی مرتبط، لوازم یدکی و آموزش در اختیار خواهند بود. با وجود اینکه این هواپیماها قابلیت مسلح شدن دارند، با تجهیزات نظارتی مجهز خواهند شد.

رویترز در ماه سپتامبر گزارش کرد که فروش سیستم‌های عمده تسلیحاتی به تایوان، از طریق فرآیند صادراتی آمریکا، راه خود را باز می‌کند.

وانگ ونبین، سخنگوی وزارت خارجه چین در یک جلسه توجیهی عادی در پکن اظهار کرد: چین با توجه به تغییر شرایط، پاسخ‌های قانونی و لازم را خواهد داد.

بنا بر اعلام پنتاگون، وزارت خارجه آمریکا مجوز فروش بالقوه چهار هواپیمای بدون سرنشین پیچیده ساخت آمریکا به تایوان را رسماً به کنگره فرستاد. این اقدام، آخرین مرحله در نهایی‌سازی فروش تسلیحات به این دولت‌شهر به شمار می‌رود که چین را بیش از پیش عصبانی خواهد کرد.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایسنا ( لینک 1 ) / ( لینک 2 )

 


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو