پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | عوارض شهرداری روی بلیت هواپیما حذف شود

تاریخ خبر: // کد خبر: 345631 // // //


عوارض شهرداری روی بلیت هواپیما حذف شود

معاون هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری از دریافت صورت‌های مالی چند شرکت هواپیمایی بابت بررسی نرخ گذاری بلیت پروازهای داخلی خبر داد.


عوارض شهرداری روی بلیت هواپیما حذف شود

ابوالقاسم جلالی ،با اشاره به آخرین بررسی‌های دولت و کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در حوزه نرخ بلیت پروازهای داخلی افزود: فعلا تصمیم گرفته شده است هیچ افزایش قیمتی نداشته باشیم و آژانس‌های هواپیمایی هم باید طبق دامنه نرخ‌های قبلی بلیت به مسافران ارائه شود.

وی در پاسخ به این سؤال که برخی مسافران معتقدند بلیت با نرخ‌های بالاتر از دامنه نرخی به  آنها ارائه شده،‌گفت: هر آژانسی که نرخ‌های بالاتر ارائه دهد تخلف کرده است ضمن آنکه ممکن است برخی نرخ‌های بالا مربوط به کلاس‌های تجاری باشد.

معاون هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری افزود: پس از بررسی صورت های مالی شرکت‌های هواپیمایی نرخ بلیت پروازها مشخص می‌شود در حال حاضر برخی شرکت‌های هواپیمایی صورت‌های مالی خود را در اختیار ما قرار دادند و برخی از شرکت‌های هواپیمایی هم در آینده نزدیک صورت‌های مالی خود را به ما تحویل می‌دهند.

جلالی افزود: ایرلاین‌ها باید اطلاعات صورت‌های مالی خود را به ما بدهند. ما هزینه شرکت‌های هواپیمایی را بررسی می‌کنیم و درباره نرخ‌های بلیت هواپیما تصمیم‌گیری می‌شود. به هر حال هر شرکت هواپیمایی بر اساس ناوگان خود هزینه‌های متفاوتی دارد که این موارد باید بررسی شود.

وی با بیان اینکه ما عقیده داریم حمل و نقل هوایی درصد زیادی از افراد جامعه را جابجا نمی‌کند اما افزایش قیمت تبعاتی دارد که باید کنترل قیمت داشته باشیم، اظهار داشت:  در این راستا از سوی دولت کمک‌هایی به شرکت‌های هواپیمایی انجام می‌شود تا قیمت‌‌ها را ثابت نگه داریم و افزایش قیمت به گونه‌ای نباشد که فشار به مردم وارد شود.

جلالی افزود: به مجلس و شورای اسلامی و کمیسیون عمران پیشنهاد دادیم تصمیمی بگیرند که نرخ تعرفه عوارض شهرداری از روی نرخ بلیت برداشته شود و به شرکت‌های هواپیمایی ارز نیمایی اختصاص یابد واگر هزینه شرکت‌های هواپیمایی بر اساس ارز نیمایی باشد هزینه آنها کاهش می‌یابد و در کنترل نرخ بلیت موفق‌تر خواهیم بود و شرایط ایرلاین‌ها بهتر خواهد شد./فارس


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو