پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | در مسیر توسعه سواحل مکران

تاریخ خبر: // کد خبر: 345633 // // //


در مسیر توسعه سواحل مکران

در سفر وزیر راه و شهرسازی به چابهار، بین منطقه آزاد چابهار و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا و ستاد بازآفرینی شهری و قرارگاه خاتم الانبیا دو تفاهم‌نامه امضا شد.


در مسیر توسعه سواحل مکران

  لایروبی و توسعه اسکله صیادی تیس و مطالعه و طراحی و اجرای نوار و مستحدثات سواحل منطقه آزاد چابهار از جمله مفاد این تفاهم‌نامه‌ است.لایروبی و توسعه اسکله صیادی تیس، ظرفیت‌های گردشگری سواحل مکران را به شکل محسوسی افزایش می‌دهد، همچنین طراحی و اجرای نوار و مستحدثات سواحل چابهار، توسعه زیرساخت‌ها و اثرات و ابعاد ملی را به همراه دارد و مزیت مهم چابهار که استفاده از ساحل به عنوان تنها بندر اقیانوسی کشور است را برجسته می‌کند.

همچنین تفاهم نامه ای بین ستاد بازآفرینی شهری و قرارگاه خاتم الانبیا امروز در چابهار به امضا رسید.

وزیر راه و شهرسازی در سفر امروز خود در شهرستان چابهار گفت: افتتاح و کلنگ‌زنی ۲هزار میلیارد تومان پروژه امروز در بندر چابهار نشان از توجه دولت به توسعه سواحل مکران و عمران و آبادانی این منطقه محروم دارد.‌

محمد اسلامی افزود: بندرچابهار از پیشران های توسعه است و این بندر ۱۱میلیون تن ظرفیت تخلیه و بارگیری سالیانه دارد و برای تجار فرصت ترانزیت و واردات و صادرات کالا را تامین کرده است.

وی به افزایش تخلیه و بارگیری کالا در بندرچابهار اشاره کرد و گفت: بر اساس جمعیت، قطب چابهار و کنارک از منطقه سواحل مکران را برای جمعیت پذیری فعال نموده و چابهار از قطبهای بزرگ پتروشیمی و فولاد شده و خط راه آهن چابهار به زاهدان در حال اجراست.

اسلامی به فرودگاه چابهار اشاره کرد و گفت: فرودگاه چابهار از الزامات توسعه است و مسائل پیرامونی در حال بررسی است تا مجددا عملیات اجرایی آن آغاز شود.

وی تاکید کرد:  به منظور ساماندهی، سکونت گاه های رسمی بنیادمسکن و ستاد بازآفرینی مستقر و ساماندهی آنها در هزار هکتار آغاز شده است تا مردم از مسکن مناسب بهره مند شوند.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به ساخت خط ریلی گفت: ریل تا کنار کشتی خواهد آمد و بار از کشتی به کامیون و قطار منتقل خواهد شد.

همچنین امروز عملیات اجرایی و افتتاح ۲۴پروژه دریایی و بندری با ایجاد فرصت اشتغال برای بیش‌از هزار نیروی بومی با حضور وزیر راه و شهرسازی، نایب رییس مجلس شورای اسلامی و مدیرعامل سازمان بنادر ودریانوردی،  در بندر چابهار آغاز شد.

به گفته بهروز آقایی مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان: امروز ۱۳پروژه دریایی و بندری با چهارهزار و ۱۳۳میلیارد ریال اعتبار افتتاح و عملیات اجرایی ۱۱پروژه عمرانی با ۱۵هزار و ۹۶۴میلیارد ریال نیز کلنگ‌زنی و آغاز شد.

همچنین امروز  عملیات اجرایی آماده‌سازی و ساخت یک هزار واحد مسکونی در مناطق حاشیه‌نشین مرادآباد چابهار با امضای تفاهم نامه در حضور وزیر راه و شهرسازی، رئیس سازمان بسیج مستضعفین و فرمانده قرارگاه خاتم الانبیاء(ص)، آغاز شد.

 

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری صدا و سیما


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین