پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | ساخت تجهیزات ترمینال جدید فرودگاه کیش توسط شرکت های دانش بنیان داخلی

تاریخ خبر: // کد خبر: 345634 // // //


ساخت تجهیزات ترمینال جدید فرودگاه کیش توسط شرکت های دانش بنیان داخلی

امام جمعه موقت تهران گفت: جزیره کیش با مدیریت و برنامه‌ریزی مناسب می‌تواند به نمادی از چشم‌انداز و آینده جمهوری اسلامی در عرصه‌های فرهنگی اجتماعی سیاسی و اقتصادی تبدیل شود.


ساخت تجهیزات ترمینال جدید فرودگاه کیش توسط شرکت های دانش بنیان داخلی

حجت الاسلام ابوترابی فرد در هشتاد و نهمین جلسه شورای اداری منطقه آزاد کیش با تقدیر از زحمات ائمه جمعه کیش به دلیل انسجام اجتماعی و تقریب و وحدت مذاهب ، گفت: جزیره کیش با موقعیت ممتاز جغرافیایی و امکانات مناسب ظرفیت تبدیل شدن به نماد اندیشه و تفکر انقلابی اسلامی در منطقه را دارد.
وی افزود: موقعیت ممتاز کیش به لحاظ قرار گرفتن در منطقه خلیج فارس و داشتن بیش از ۵۰ هتل و ۳۴۰ واحد صنعتی و نیز آب و هوای پاک می‌تواند در کنار مدیریت و برنامه‌ریزی مناسب به نمادی از چشم‌انداز و آینده جمهوری اسلامی در عرصه‌های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی تبدیل شود.
حجت الاسلام ابوترابی فرد استفاده درست از ظرفیت‌ها و بستر‌های فرهنگی کیش را زمینه‌ساز کاهش ناهنجاری‌های اجتماعی و ارتقا امنیت دانست و افزود: می‌توان با ارائه خدمات به مردم آن هم در کمترین زمان و بالاترین کیفیت به مردم مدل و الگوی مناسبی در زمینه ارائه خدمات به کشور ارائه کرد.
وی کوچک کردن دولت و کنار گذاشتن تصدی‌گری دولت و سپردن امور به بخش خصوصی را از جمله شیوه‌های مسئولان دولت برای اصلاح ساختار مدیریتی در کشور بیان کرد.
امام جمعه موقت تهران گفت: دلیل نشاط و پویایی مناطق آزاد داشتن اختیارات و در دست داشتن بودجه‌ها و منابع مختلف مالی برای اداره امور مناطق است، امکانی که هیچ یک از استانداران از آن برخوردار نبوده و آنها تابع تصمیمات کشوری و ناظر بر اجرای تصمیمات کلان کشور هستند.
حجت الاسلام ابوترابی فرد اتحاد و همدلی بین ائمه جمعه و مدیران منطقه آزاد کیش در ساماندهی امور جزیره کیش را بسیار مثبت ارزیابی کرد و گفت: به دلیل محدود بودن فضای جزیره هرگونه اخلال از دید مسئولان پنهان نمی‌ماند و این اتحاد و همدلی مورد حمایت جدی قوای سه گانه کشور است.
وی اصلاح امور را در گرو اصلاح مدیران منطقه آزاد دانست و گفت: هرکس درصدد اصلاح اخلاق و رفتار و عملکرد خویش باشد به تبع آن جامعه هم اصلاح خواهد شد.
امام جمعه موقت تهران عزت و اقتدار مسلمانان در کشور‌های کوچک و بزرگ اسلامی دنیا را عزت و اقتدار ایران اسلامی دانست و گفت: بر اساس آیات قرآن و روایات ائمه (علیهم السلام) می‌توان با مرجعیت علم و با تکیه بر ظرفیت‌های علمی در تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی و در اجرای قوانین کشور کار‌های بزرگ را انجام داد که کم هزینه بودن و کیفیت بالا و سرعت اجرا از مزیت‌های آن خواهد بود.
حجت الاسلام ابوترابی فرد همچنین مدیران منطقه آزاد کیش را به اخلاق‌مداری و تکریم مردم و انتخاب افراد شایسته برای انجام امور سفارش و دعوت کرد.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش نیز در این جلسه فعال بودن پروژه‌های زیرساختی جزیره، بندرگاه ، اسکله جدید ۳۵ هزار تنی و ترمینال جدید فرودگاه و نیز استقرار شرکت‌های دانش بنیان در ۲۰ آبان امسال در جزیره کیش را نشان از رونق علم، فرهنگ ، صنعت و تولید در جزیره کیش برشمرد.
مظفری گفت: این پروژه‌ها با سرعت هرچه تمام در حال انجام است و به زودی در اختیار مردم جزیره و کشور قرار می‌گیرد.
وی با اشاره به اینکه برای اولین بار در کشور تجهیزات ترمینال جدید فرودگاه ‌کیش توسط شرکت‌های دانش‌بنیان داخلی ساخته شده است، گفت: بخش خصوصی از ظرفیت و توانمندی بالایی در اجرای پروژه‌های زیرساختی کیش برخورداراست.
مظفری با اشاره به اینکه کیش به عنوان پایلوت در بخش هوشمندسازی در کشور معرفی شده است،گفت: امیدواریم با وجود تحریم‌های ظالمانه امریکا بتوانیم با اقتصاد مقاومتی سهمی در رونق اقتصادی کشور  داشته باشیم.
امام جمعه کیش نیز اقدامات انجام شده در حوزه دینی در کیش را بسیار خوب ارزیابی کرد و گفت: برگزاری مجالس مذهبی و فرهنگی، اقامه نماز در ایام قبل از شروع کرونا و برگزاری محافل مذهبی با رعایت ضوابط بهداشتی در ایام کرونا در کیش نشان از حرکت قابل قبول قطار فرهنگی و مذهبی جزیره در ریل خود دارد.
حجت الاسلام و المسلمین حسن زاده ابراز امیدواری کرد با تدبیر و همدلی همه مسئولان این جزیره به جایگاه مدل و اسلامی خود برسد.
امام جماعت اهل سنت کیش هم با اشاره به آیات قرآن و روایات ائمه (علیهم السلام)، محبت اهل بیت را نشانه مسلمانی دانست و گفت: داشتن محبت و دوستی اهل بیت ( علیهم السلام ) موجب رستگاری مسلمانان است.
شیخ یعقوب شمس پیامبر اکرم (ص) را رحمت برای عالمیان دانست و گفت: امام جعفر صادق (ع) شاگردان زیادی را تربیت کرد، شاگردانی که در علم شناخت، حدیث و داشتن مقام علمی از درجه اعتبار بالایی برخوردار بودند.
مصطفی خانزادی سرپرست جدید معاونت عمرانی و زیربنایی دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد نیز با گلایه از عملکرد ضعیف  اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس در رفع مشکلات واحد‌های صنعتی و تولیدی کیش گفت: نوبت های زیادی اعضای این کمیسیون به کیش سفر کرده اند و با وجود آگاهی یافتن از مشکلات این واحد‌ها اقدام عملی برای رفع مشکل بر نداشتند.
وی با اشاره به ترخیص آسان و سریع کالا‌های کشور‌های حوزه خلیج فارس در بنادر استان هرمزگان گفت: کالا‌های تولید شده در داخل کیش بدون هیچ دلیل قانونی در بنادر هرمزگان معطّل می‌شود و اجازه ورود به داخل کشور را ندارند در حالی که سال جهش تولید است، اما در عمل از واردات کالا‌های خارجی به کشور حمایت و بامعطل کردن کالا‌های تولیدی تولیدکنندگان داخلی  در بنادر مواجه هستیم.
وی تأکید کرد نباید به بهانه نزدیک شدن به انتخابات دست از کار کشید و گفت: کار تعطیل شده است بلکه باید همیشه و مداوم در جهت خدمات به مردم گام برداشت.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری صدا و سیما


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو