پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | پیگیری‌های صورت گرفته در زمینه فرودگاه قم نتایج مطلوبی داشت

تاریخ خبر: // کد خبر: 345720 // // //


پیگیری‌های صورت گرفته در زمینه فرودگاه قم نتایج مطلوبی داشت

عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته مشکلات مرتبط با فرودگاه قم در حال بررسی است و به نتایج خوبی دست‌یافتیم که بعداً اطلاع‌رسانی می‌شود.


پیگیری‌های صورت گرفته در زمینه فرودگاه قم نتایج مطلوبی داشت

احمد امیرآبادی فراهانی ظهر امروز در هفتمین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی قم که در سالن کرامت استانداری برگزار شد با اشاره به الکترونیکی شدن واگذاری اراضی در استان اظهار داشت: الکترونیکی شدن امر واگذاری اراضی گامی مثبت به سمت دولت الکترونیک و هم‌چنین شفاف‌سازی و پیشگیری از هر گونه فساد است و این کار باید زودتر صورت می‌گرفت چرا که برای گرفتن تنها 32 هکتار چه تلاش‌ها و پیگیری‌هایی را انجام دادیم.

وی افزود: در زمینه اراضی مرتبط در فرودگاه قم که به مفاسد مرکز مبارزه با مفاسد اقتصادی پرونده واگذار شد بعد از پیگیری‌های صورت گرفته به نتایج خوبی دست‌ یافتیم که در آینده نزدیک به مردم اطلاع‌رسانی خواهد شد.

مشکلات واگذاری اراضی در روستاها

عضو هیئت ‌رئیسه مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: تاکنون اراضی خاصی واگذار شده که در زمینه صنعتی و غیره تغییر کاربری‌هایی در آن صورت گرفته است، کمیته‌ای هم از سوی قوه قضائیه و وزارت راه و شهرسازی 700 هکتاری را توانستیم پس بگیریم.

امیرآبادی فراهانی عنوان کرد: در روستاها بحث گرفتن اراضی مشکل‌ساز است روستائیان سند واگذاری گرفتند و نمی‌توان این اراضی را آن‌ها گرفت همان‌ طور که برای اراضی 32 هکتاری دوندگی‌هایی داشتیم.

امیرآبادی فراهانی تصریح کرد: باید در سامانه الکترونیکی واگذاری اراضی از ماده 5 قانونی هم استفاده کرد و همه دستگاه‌های دولتی و غیردولتی خود را ملزم به بهره‌گیری از این سامانه کنند، این سامانه یک حرکت مطلوبی برای شفاف‌سازی است.

بهره‌گیری از ظرفیت فارغ‌التحصیلان کشاورزی در قرارگاه سازندگی

عضو هیئت‌ رئیسه مجلس در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به واگذاری پروژه‌های اقتصاد مقاومتی به قرارگاه بسیج سازندگی یا به عبارتی مردمی کردن پروژه‌ها گفت: طبق گزارش ارائه‌شده از سوی بسیج سازندگی فعالیت‌های خوبی در زمینهٔ اقتصاد مقاومتی و جهش تولید صورت گرفته است اما با توجه مراجعات زیاد فارغ‌التحصیلان رشته کشاورزی برای استفاده از دانش آن‌ها باید فراخوانی داده شود و از ظرفیت و دانش علمی آن‌ها استفاده شود.

امیرآبادی فراهانی افزود: در مجموعه فعالیت این قرارگاه وجود دهکده سلامت و گردشگری در کنار فعالیت دام دیده‌شده است، این دو باهم تناقض ندارند و در شرایط کنونی ما گرفتار چالش دام شهر هستیم و وجود دام نیاز به‌وقت و هزینه دارد.

لزوم چاره‌اندیشی برای بخش خدمات و گردشگری قم

عضو هیئت‌ رئیسه مجلس با بیان مشکلات و آسیب‌هایی که کرونا به بخش خدمات و گردشگری قم وارده کرده بیان کرد: بخش خدمات و گردشگری استان کاملاً تعطیل ‌شده و شاغلان این بخش هم آسیب فراوانی دیده‌اند، در دفاتر گردشگری ما بیش از 20 نفر بیکار شده و واحدهای اقامتی تنها با ظرفیت کم‌تر از 5 درصد فعالیت دارد، هنوز تسهیلات و بسته‌های حمایتی مرتبط با کرونا برای این بخش مطلوب توزیع نشده است.

امیرآبادی فراهانی اظهار داشت: باید تلاش کنیم بخش گردشگری قم دوباره احیا شود، از دیگر کشورهایی که در این زمینه ضربه خورده و دوباره ابن بخش را احیا کردند تجربه و الگوگیری کنیم و باهم فکری بخش گردشگری را نجات دهیم.

آسیب‌شناسی 4 استان گردشگرپذیر آسیب دیده

عضو هیئت‌ رئیسه مجلس بیان کرد: در حال حاضر برای بخش گردشگری 4 استانی که جزو مقاصد مهم گردشگری کشور هستند از جمله قم و مشهد در حال آسیب‌شناسی و نکته‌سنجی برای احیای بخش گردشگری هستیم این کار در بخش گردشگری مجلس با کمک دست‌اندرکاران بخش گردشگری در حال بررسی است.

وی افزود: اگر چاره‌ای برای این بخش صورت نگیرد این بخش ضربه‌های بیشتری می‌خورد، امروز دست اندارکاران بخش گردشگری و یا دفاتر گردشگری به سمت مسافرکشی و یا کار در اسنپ روی آورده‌اند.

گفتنی است در هفتمین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی درباره واگذاری چندین پروژه استانی به قرارگاه بسیج سازندگی، تدوین یک سامانه جامع الکترونیکی برای واگذاری اراضی دولتی و هم‌چنین بررسی آخرین وضعیت بهره‌گیری بنگاه‌های آسیب‌دیده از کرونا از بسته‌های حمایتی دولت بحث و گفت‌وگو شد.

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از تسنیم


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو