پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | 12 سورتی پرواز در یک روز برای اطفای حریق در توسکستان/ درختان سبز به ندرت سوخته‌اند

تاریخ خبر: // کد خبر: 345904 // // //


12 سورتی پرواز در یک روز برای اطفای حریق در توسکستان/ درختان سبز به ندرت سوخته‌اند

مدیرکل مدیریت بحران استان گلستان گفت: تا ظهر امروز 12 سورتی پرواز از سوی دو بالگرد حاضر در منطقه آتش‌سوزی توسکستان انجام گرفت که هشت سورتی پرواز به منظور عملیاتی اطفای حریق و آبپاشی و چهار سورتی پرواز برای انتقال نیرو امدادی و تجهیزات صورت گرفت.


12 سورتی پرواز در یک روز برای اطفای حریق در توسکستان/ درختان سبز به ندرت سوخته‌اند

سیدرضا قادری اظهار کرد: از صبح امروز جمعه با حضور دکتر هادی حق‌شناس استاندار گلستان، محمد حمیدی فرماندار گرگان، ابوطالب قزلسفلو مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان، کنعانی مدیرکل محیط زیست استان، یگان حفاظت منابع طبیعی استان و امدادی هلال احمر جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان برای موضوع اطفا در منطقه حریق تشکیل شد.

وی تصریح کرد: در این جلسه هر یک از مدیران آخرین گزارش و وضعیت حوزه ماموریتی خود و نقطه‌نظرات برای تسریع در عملیات اطفای حریق ارائه کردند و هماهنگی و برنامه‌ریزی برای مدیریت بهتر حادثه و تکلیف دستگاه‌های اجرایی عضو شورای هماهنگی مدیریت بحران استان و شهرستان گرگان از سوی استاندار مورد تاکید قرار گرفت.

مدیرکل مدیریت بحران استان گلستان با اشاره به شرایط جوی و مه‌آلود بودن صبح در منطقه توسکستان گفت: در صورت مهیا بودن شرایط جوی عملیات پروازی انجام خواهد شد، نیروهای اعزامی منابع طبیعی، محیط زیست، هلال احمر و یگان امدادی حفاظت از منابع طبیعی و نیروهای باتجربه محلی در منطقه دچار آتش با تمام توان در حال مهار و اطفا هستند.
قادری خاطرنشان کرد: نکته قابل اهمیت و توجه این است که بیشتر آتش‌سوزی و سوختنی‌ها، برگ‌های خشک، بوته‌های منزول که حالت رزین دارند و درختان سرپا خشک و افتاده است و الحمدالله درختان سرپا سبز به ندرت سوخته‌اند.

گفتنی است افزایش دمای گرگان چند روز اخیر به حدود ۳۵ درجه سانتیگراد و حضور گردشگران در مناطق جنگلی از دلایل احتمالی آتش‌سوزی است.

اراضی زیرپوشش اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان افزون بر یک میلیون و ۳۹۷ هزار و ۲۴۴ هکتار است که ۴۵۲ هزار و ۱۸۵ هکتار آن جنگل، ۸۶۲ هزار و ۸۲۵ هکتار مرتع، حدود ۲۰ هزار هکتار ساحل و ۶۲ هزار و ۴۲۰ هکتار زمین‌های مستحدث و موات است.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری فارس


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو