پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | امارات به پهپادهای آمریکایی مجهز شد

تاریخ خبر: // کد خبر: 345909 // // //


امارات به پهپادهای آمریکایی مجهز شد

آمریکا ۱۸ فروند پهپاد ام کیو ۹ به امارات می‌فروشد


امارات به پهپادهای آمریکایی مجهز شد

وزارت امور خارجه امریکا با فروش ۱۸ فروند پهپاد ” ام کیو – ۹ بی ” به امارات موافقت کرد. وزارت امور خارجه آمریکا به کنگره اطلاع داد قصد دارد درچارچوب قراردادی به ارزش دو میلیارد و ۹۰۰ میلیون دلار، ۱۸ فروند پهپاد مسلح پیشرفته ام کیو- ۹ بی (MQ-۹B) به امارات بفروشد.
بنابر اعلام منابع آگاه، این در حالی است که وزارت امور خارجه هفته پیش نیز کنگره را از فروش احتمالی جت‌های جنگنده اف-۳۵ به امارات مطلع کرد. این به منزله نخستین صادرات پهپاد‌های مسلح از زمان اقدام دولت ترامپ در تفسیر دوباره توافق تسلیحاتی دوران جنگ سرد بین ۳۴ کشور برای فراهم کردن امکان افزایش فروش پهپاد‌های پیمانکاران دفاعی آمریکا به متحدان این کشور است.
بنابر اعلام رویترز، امارات مدت هاست که به خرید پهپاد از آمریکا علاقه نشان می‌دهد و از جمله نخستین مشتریانی بود که درپی تغییر سیاست صادرات آمریکا در تابستان، در صف قرار گرفت.
وزارت امور خارجه آمریکا برای ارسال اطلاعیه رسمی به کنگره باید منتظر بماند تا کارکنان و اعضای کنگره از جزئیات فروش احتمالی مطلع شوند. پس از ابلاغ اطلاعیه رسمی، کنگره ۳۰ روز مهلت دارد مخالف خود را با هر گونه فروش اعلام کند.
سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا به رویترز گفت «سیاست آمریکا این است تا زمانی که اطلاعیه رسمی درباره فروش‌های تسلیحاتی خود به کنگره ارسال نکرده است، درباره فروش‌های دفاعی پیشنهادی را تایید یا درباره آن اظهارنظر نکند.»
این پهپاد‌ها مجهز به رادار دریایی خواهند بود و احتمالاً در سال ۲۰۲۴ تحویل داده خواهند شد. امارات همچنین درصدد خرید هواپیما‌های بوئینگ‌ای اِی – ۱۸ جی گرولرز Boeing Co EA-۱۸G Growlers است. این هواپیما‌ها که نسخه تسیلحات الکترونیک هواپیما‌های F/A-۱۸F Super Hornet است، قابلیت ایجاد پارازیت در رادار و دیگر توانمندی‌های پیشرفته را دارند.
امارات که یکی از نزدیک‌ترین متحدان خاورمیانه‌ای آمریکاست، مدت هاست که تمایل به خرید جنگنده‌های رادارگریز اف-۳۵ دارد. به این کشور در زمانی که با عادی سازی روابط با اسرائیل موافقت کرد، وعده داده شد امکان خرید این جنگنده‌ها را خواهد داشت.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری صدا و سیما


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو