پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | خرید سنگین موشک پدافندی توسط کانادا +عکس

تاریخ خبر: // کد خبر: 346334 // // //


خرید سنگین موشک پدافندی توسط کانادا +عکس

کانادایی ها برای مسلح کردن 15 فروند ناو محافظ جدید خود اقدام به خرید دو مدل موشک پدافندی ساخت آمریکا و اروپا کردند.


خرید سنگین موشک پدافندی توسط کانادا +عکس

کانادا اخیرا اقدامات گسترده ای را برای تقویت توان دریایی خود آغاز کرده است و در همین راستا در روزهای اخیر دست به خرید های سنگینی برای مجهز کردن این شناورها با موشک های پدافندی کرده است. کانادایی ها به صورت کلی 15 فروند شناور را سفارش داده اند. این ناوها که در کانادا به اسم Canadian Surface Combatant شناخته می شوند در حقیقت بر پایه طرح ناوهای محافظ تایپ 26 ساخت انگلستان توسعه پیدا خواهند کرد. وزن این ناوها در حدود 7800 تن و طول آن ها نیز در حدود 151 متر خواهد بود.

در دو خرید اخیر برای مسلح کردن این شناورها کانادایی ها اقدام به خرید 100 تیر موشک پدافند هوایی از مدل SM-2 Block IIIC  از آمریکا کرده است که این خرید با موافقت آمریکا رو به رو شده و با احتساب موشک ها و قطعات یدکی و خدمات جانبی ارزش این قرارداد در حدود 500 میلیون دلار خواهد بود. این موشک با برد 167 و ارتفاع درگیری 24 کیلومتر از پرتاب گرهای عمودی بر روی این ناوها پرتاب شده و در عین برخورداری از سیستم های راداری فعال و نیمه فعال برای مرحله آخر پرواز به سمت هدف از سیستم هدف گیری فروسرخ نیز بهره می برد. البته در حال حاضر این موشک هنوز در حال طی کردن مراحل توسعه بوده و هنوز برای نیروی دریایی آمریکا نیز وارد خدمت نشده است. پیش بینی می شود تحویل به نیروی دریایی آمریکا و البته کانادایی ها جایی در حدود پس از سال 2023 میلادی رخ بدهد.

موشک Sea ceptor در جریان آزمایش های دریایی

خرید دیگر پدافندی کانادایی ها برای این 15 ناو جنگی موشک های کوتاه برد سری Sea ceptor ساخت کمپانی اروپایی MBDA خواهد بود که 25 کیلومتر برد داشته و از پرتاب گرهای عمودی شلیک می شود. هنوز جزییات بیشتری از قرارداد این موشک مثل تعداد موشک ها یا بهای تمام شده آنها منتشر نشده است.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت مشرق نیوز


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو