پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | افزایش غیرقانونی ۱۰۰ تا ۳۰۰ درصدی قیمت بلیط هواپیما؛

تاریخ خبر: // کد خبر: 346436 // // // // //


افزایش غیرقانونی ۱۰۰ تا ۳۰۰ درصدی قیمت بلیط هواپیما؛

نماینده مجلس یازدهم گفت: ایرلاین ها علت اصلی افزایش قیمت بلیط را ارزبری بالای صنعت هوانوردی و افزایش نرخ ارز اعلام می کنند، اما با بررسی می توان دریافت که بخشی کوچکی از هزینه های ایرلاین ها مرتبط با ارز است.


افزایش غیرقانونی ۱۰۰ تا ۳۰۰ درصدی قیمت بلیط هواپیما؛

رحمت‌الله نوروزی: افزایش چشمگیر قیمت بلیط پروازهای هوایی را غیرقابل قبول دانست و گفت: متأسفانه در شرایط کنونی شاهدیم که نرخ بلیط هواپیما در چند هفته اخیر حدود 100 تا 300 درصد افزایش یافته، این در حالی است که وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان هواپیمایی بارها در این مدت اعلام کرده اند که ایرلاین ها اجازه افزایش قیمت را ندارند.

بخشی کوچکی از هزینه های ایرلاین ها مرتبط با ارز است

نماینده مردم علی آباد کتول در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ایرلاین ها علت اصلی افزایش قیمت بلیط را ارزبری بالای صنعت هوانوردی و افزایش نرخ ارز اعلام می‌کنند، اما با بررسی می توان دریافت که بخشی کوچکی از هزینه های ایرلاین ها مرتبط با ارز است.

ایرلاین ها هزینه سوخت هواپیما را به صورت یارانه ای دریافت می کنند

وی گفت: در شرایط کنونی شرکت های هواپیمایی، هزینه سوخت هواپیما را به صورت یارانه ای دریافت می کنند، از طرفی هزینه دستمزد خلبان و پرسنل هواپیما نیز به صورت ریالی پرداخت می شود؛ حال این سوال پیش می آید که یک ایرلاین سالانه چه میزان تجهیزات خریده و چه مقدار ارزبری دارد که قیمت ها را به این میزان بالا می‌برند.

لزوم ورود سازمان تعزیرات، دیوان محاسبات و سازمان بازرسی کل کشور به عملکرد مالی ایرلاین ها

نوروزی بر لزوم ورود سازمان تعزیرات، دیوان محاسبات و سازمان بازرسی کل کشور به عملکرد مالی ایرلاین ها تأکید کرد و گفت: قطعا عملکرد مالی شرکت های هواپیمایی باید مشخص شود، باید شفاف شود که آیا میزان ارزبری ایرلاین ها مبتنی بر واقعیت است یا خیر. به طور حتم دستگاه های نظارتی باید از افزایش بی رویه قیمت بلیط هواپیما جلوگیری کنند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس ادامه داد: در مجلس نیز کمیسیون عمران مجلس و فراکسیون اقتصاد سفر به پرونده افزایش قیمت بلیط هواپیما ورود کرده اند، به نظر من کمیسیون اصل 90 مجلس نیز باید این مسئله بسیار مهم را مورد بررسی قرار دهد.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خانه ملت


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو