پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | بانک‌ها سند هواپیما را برای پرداخت تسهیلات قبول نمی‌کنند

تاریخ خبر: // کد خبر: 346504 // // // //


بانک‌ها سند هواپیما را برای پرداخت تسهیلات قبول نمی‌کنند

سامانی گفت: بانک‌ها در حال سنگ اندازی برای پرداخت تسهیلات شرکت‌های هواپیمایی هستند.


بانک‌ها سند هواپیما را برای پرداخت تسهیلات قبول نمی‌کنند

مقصود اسعدی سامانی دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با بیان اینکه  بسیاری از شرکت‌های هواپیمایی با مشکلات زیادی در حوزه دریافت تسهیلات روبه‌رو هستند، گفت: شرکت‌های هواپیمایی تنها برای بقا فعالیت می‌کنند و  خدمات پایدار ارائه می‌دهند.

به گفته این مقام مسئول بقای این شرکت‌ها بستگی به شرایط دارد، چرا که عدم توجه و رسیدگی به مشکلات، باعث کاهش ایمنی پرواز‌ها می‌شود.

سامانی با اشاره به اینکه بسیاری از شرکت‌های هواپیمایی هنوز نتوانسته‌اند تسهیلات مربوط به کرونا را دریافت کنند، افزود: در این رابطه بسیاری از شرکت‌های هواپیمایی با موانع بانکی زیادی روبه‌رو شده‌اند، چرا که هر روز بانک‌ها، درخواست‌های متنوعی را از شرکت‌ها طلب می‌کنند.

او تاکید کرد: بسیاری از بانک‌ها حتی سند هواپیما‌ را هم قبول ندارند و اعلام می‌کنند که این اسناد باید در محضر به صورت قانونی در اختیارشان قرار بگیرد؛ که این موضوع خود باعث ایجاد بسیاری از مشکلات برای شرکت‌های هواپیمایی شده است.

دبیر انجمن شرکت هواپیمایی بیان کرد: بسیاری از بانک‌ها حتی وثیقه‌های سنگینی را درخواست کرده‌اند که از توان شرکت‌های هواپیمایی خارج بوده است و همین موضوع باعث شده تا برخی از شرکت‌ها تسهیلات را دریافت نکنند.

سامانی با اشاره به اینکه شرکت‌های هواپیمایی حق ندارند هیچ نرخی بالاتر از نرخ‌های تعیین شده و کف و سقف بلیت به مسافران بفروشند گفت: در هفته‌های گذشته با توجه به تعطیلات رسمی برخی از نرخ‌ها تغییر کرد، اما عملا هیچ شرکتی حق گران‌فروشی را نداشته است.

او با بیان اینکه اگر تخلف و یا گران‌فروشی در این زمینه صورت گرفته مربوط به چارتر کنندگان و یا سایت‌های خرید و فروش اینترنتی بلیت بوده است، گفت: چارترکنندگان تنها حق دارند در مسیر‌های کیش، قشم و مناطق نفت‌خیز اقدام به فروش بلیت چارتر کنند.

سامانی بیان کرد: با توجه به رقابتی که چارتر کنندگان ایجاد کرده‌اند، بازار‌ بلیت هواپیما به هم ریخته است، اختلاف زیادی در این زمینه ایجاد شده و بنابراین به دستور رئیس سازمان هواپیمایی کشور باید تمامی پرواز‌های چارتری به جز مناطقی که اعلام شده لغو (کنسل) شوند.

مبالغ سوخت هواپیما به صورت نقدی پرداخت می‌شود

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی در ادامه مطالبات شرکت پالایش و پخش در مورد سوخت هواپیما‌ها گفت: به طور معمول شرکت‌های هواپیمایی به صورت نقدی سوخت خود را دریافت می‌کنند و ممکن است برخی شرکت‌ها مشکلات و مطالباتی درباره‌ سوخت هواپیما‌ها داشته باشند که آن هزینه‌ها هم تقسیط می‌شود

سامانی در پایان تصریح کرد: هم اکنون شرکت هواپیمایی کشور در شرایط ویژه‌ای قرار دارد و به طور معمول تمامی بخش‌های اقتصادی در این زمینه باید همکاری‌های لازم را انجام دهند.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری باشگاه خبرنگاران


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو