پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | رکورد تعداد پروازهای انجام شده در فرودگاه بجنورد شکسته شد

تاریخ خبر: // کد خبر: 346578 // // //


رکورد تعداد پروازهای انجام شده در فرودگاه بجنورد شکسته شد

مدیر فرودگاه بین المللی بجنورد از شکسته شدن رکورد تعداد پروازهای انجام شده در فرودگاه بجنورد خبر داد.


رکورد تعداد پروازهای انجام شده در فرودگاه بجنورد شکسته شد

ابراهیم قدمگاهی گفت: فرودگاه بجنورد برای اولین بار از زمان فعالیت خود تا مهر ماه توانست بیشترین پرواز را طی این ماه داشته باشد.

وی افزود: تعداد پروازهای انجام شده طی ماه گذشته ۶۸ پرواز رفت و برگشت بوده است.

قدمگاهی ادامه داد: این تعداد پرواز با کاهش ۵۰ درصدی مسافر انجام شده و این نشان دهنده آن است که تعداد پروازها به صورت مرتب و منطم در این فرودگاه انجام شده است.

وی اظهارکرد: فرودگاه بجنورد و انجام پروازهای منظم در آن، با توجه به کاهش ۵۰ درصدی مسافران و افزایش تعداد پروازها، حمایت مردم منطقه را طلب می کند.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه در حال حاضر برنامه های پروازی در فرودگاه بجنورد روند منظم تری را به خود گرفته است، بیان کرد: حمایت مردم از فرودگاه و استقبال از آن سبب می شود تا این برنامه های پروازی به صورت منطم وجود داشته باشند.

وی در ارتباط با دلایل کاهش تعداد مسافران در این فرودگاه گفت: کرونا به طور قطع یکی از دلایل اصلی این امر بوده است، بطوریکه تعدادی از افراد ترجیح می دهند به طور کلی مسافرت نروند و سفرهای خود را کاهش دهند اما تعدادی از افراد نیز هستند که به علت بالا بودن هزینه سفر با هواپیما ترجیح می دهند از سایر وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنند.

مدیر فرودگاه بین المللی بجنورد افزود: در گذشته بیشتر مسافران فرودگاه بجنورد کارکنان اداری بوده اند اما هم اکنون به علت شیوع کرونا و برگزاری جلسات به صورت وبینار تا حدود ۹۸ درصد تعداد این مسافران کاهش یافته و هم اکنون بیشتر مسافران سایر افراد هستند.

وی با بیان اینکه قیمت بلیط ها در حال حاضر نسبت به ماه گذشته تا حدودی افزایش یافته است، ادامه داد: پیش بینی می شود همین امر بر روند کاهشی مسافران تاثیرگذار باشد.

قدمگاهی با تصریح بر اینکه فرودگاه یکی از مهمترین امکانات در هر منطقه ای است، تاکیدکرد: با وجود بالارفتن قیمت ها مردم از این امکان حمایت کنند تا همیشه فعال باشد چرا که در آینده به طور حتم به درد منطقه خواهد خورد.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از ایسنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو