پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | جروزالم پست: ایران در نگهداری بالگردها بی نظیر است

تاریخ خبر: // کد خبر: 346739 // // //


جروزالم پست: ایران در نگهداری بالگردها بی نظیر است

یک رسانه صهیونیستی در زمینه توانمندی صنایع دفاعی ایران نوشت، هدف ایران در تولید انواع بالگرد، هواپیما، و ناوگان عظیم هواپیماهای بدون سرنشین رسیدن به مرحله خودکفایی است.


جروزالم پست: ایران در نگهداری بالگردها بی نظیر است

یک روزنامه صهیونیستی روز یکشنبه طی تحلیلی در زمینه اعلام ایران در زمینه ساخت بالگردهای جدید نوشت، توانایی ایران در نگهداری انواع بالگردها شگفت انگیز است.

روزنامه «جروزالم پست» در بخشی از این گزارش با اشاره به  وجود انواع بالگردهای ایران از جمله «شینوک»، «بل» و «کبرا» و شرکت صنایع هواپیماسازی ایران (هِسا) که توسط شرکت آمریکایی «تکستران» ساخته شده  نوشت، با وجود شرکت هسا آشکار است که ایران ظرفیت ساخت بالگرد را دارد.

این روزنامه نوشت، توانایی ایران در نگهداری و  پرواز بالگردهای آمریکایی برجا مانده از دهه میلادی۷۰ یکی از موفقیت‌های شگفت انگیز این کشور است. ایران همچنین انواع هواپیماهای آمریکایی متعلق به دهه ۷۰ میلادی و همچنین هواپیماهای قدیمی بوئینگ را حفظ کرده و همچنین دارای برخی از بالگردهای روسی «MI-۱۷» است.

جروزالم پست نوشت، هدف ایران در تولید بالگرد ، سرمایه گذاری در ساخت هواپیماها، کشتی‌ها و ناوگان عظیم هواپیماهای بدون سرنشین و موشک‌های بالستیک بخشی از تلاش برای بیشتر خودکفا شدن است. ایران در  ساخت موشک‌ها و هواپیماهای بدون سرنشین سرآمد است اما در عرصه‌های بزرگ دیگر مانند بالگرد، تانک و هواپیما با وجود برخورداری از دانش فنی بالا به واسطه تحریم‌ها و مشکلات اقتصادی مشکلاتی دارد.

این نشریه در خاتمه نوشت، با این وجود، اعلام مداوم و برنامه ریزی برای تامین سایر کشورها نشان می‌دهد که ایران اکنون می‌خواهد صنعت خود را که از تحریم تسلیحاتی خارج شده، رشد دهد.

این روزنامه چندی قبل نیز نوشت، ایران با برپایی نمایشگاهی از موشک‌ها و پهپادهای خود موفقیتش در سال‌های گذشته را به نمایش گذاشت. این نمایشگاه بیانگر موفقیت سپاه پاسداران ایران به عنوان یک قدرت هوایی است. ایران اساسا می‌گوید، با وجود تحریم‌ها، این تجهیزات را ساختیم.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از مشرق نیوز


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو