پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | کرونا مسافران هوایی خراسان جنوبی را کاهش داد/مهلت تنفس یک ماهه برای یک ایرلاین

تاریخ خبر: // کد خبر: 346770 // // // //


کرونا مسافران هوایی خراسان جنوبی را کاهش داد/مهلت تنفس یک ماهه برای یک ایرلاین

مدیرکل فرودگاه‌های خراسان جنوبی با اشاره به اینکه در شش ماهه اول امسال جابجایی مسافر در استان نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش داشته است گفت: کرونا و لغو پروازها یکی از خطوط ایرلاین به طور موقت علت کاهش تعداد سفرهای هوایی استان بوده است.


کرونا مسافران هوایی خراسان جنوبی را کاهش داد/مهلت تنفس یک ماهه برای یک ایرلاین

عظیم طهماسبی ، اظهار داشت: در شش ماهه امسال 522 پرواز در استان انجام شد که در این راستا 44 هزار و 513 مسافر جابه‌جا شدند و این درحالی است که در شش ماهه سال قبل 576 پرواز در استان  با جابه جایی 51 هزار و 356 مسافر انجام شد.

وی با بیان اینکه در شش ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل پروازها و جابه جایی مسافر -9 درصد و از نظر پذیرش -13 درصد رشد دارد افزود: بیشتر کاهش مسافر در سه ماهه ابتدایی امسال به دلیل کرونا بود که  تاثیر زیادی بر کاهش مسافر در سه ماهه ابتدایی امسال داشت.

مدیرکل فرودگاه‌های خراسان جنوبی گفت: در حال حاضر 20 پرواز رفت و برگشت در فرودگاه‌های استان انجام می‌شود در حالی که تا قبل از این تعداد پروازهای استان در طول هفته 26 پرواز بود که یکی از دلایل کاهش پروازها به دلیل لغو سه پرواز یکی از دفاتر هواپیمایی در استان است که فرصت برای تنفس درخواست کرده است.

طهماسبی افزود: در حال حاضر در طول هفته به جز روزهای سه شنبه پرواز در فرودگاه‌های استان انجام می‌شود و روز گذشته مدیرکل ایران ایر در استان نماینده آن معرفی شد که وعده‌هایی برای برقراری پرواز در روزهایی که مشکل داریم داده شد.

وی بیان کرد: نماینده ایران ایر وعده برقراری پرواز بیرجند-مشهد- زاهدان را هم وعده داد و باید دید این وعده چه زمان تحقق می‌یابد.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تسنیم


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو