پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | مسیر پروازی قشم به افغانستان و ترکیه در مسیر اجرا

تاریخ خبر: // کد خبر: 346772 // // // //


مسیر پروازی قشم به افغانستان و ترکیه در مسیر اجرا

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری منطقه آزاد قشم گفت: به منظور توسعه پروازهای بین المللی از این جزیره و در راستای اهداف این سازمان، راه اندازی سه پرواز رفت و برگشت به مقصدهای کابل، هرات و استانبول در دستور کار قرار گرفت.


مسیر پروازی قشم به افغانستان و ترکیه در مسیر اجرا

مرتضی شیخ زاده صبح امروز(۱۹ آبان ماه) در نشست بررسی راه اندازی خطوط جدید پرواز بیان کرد: نبود نیاز به ویزا برای اتباع خارجی، در انتخاب این مسیرها موثر است.وی ادامه داد: افزون بر ۱۰ هزار از اتباع افغان در جزیره قشم ساکن هستند که از سازمان منطقه آزاد قشم درخواست راه اندازی پرواز از قشم به افغانستان را داشته‌اند که با موافقت این سازمان روبرو شد.

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری منطقه آزاد قشم  تصریح کرد: برای برقراری و ماندگاری این مسیرهای پرواز نیاز است تا از نظر فنی و اقتصادی بین اتباع افغان، فرودگاه قشم و شرکت‌های هواپیمایی ایجاد و منافع تمام بخشهای مربوط در نظر گرفته شود.

مدیر تعاون، کار و امور اجتماعی  سازمان منطقه آزاد قشم در این نشست گفت: هم اکنون اتباع افغان برای تردد به کشورشان باید از قشم به مشهد بروند تا از آنجا با هواپیما عازم افغانستان بشوند.

سلیمان رنجبری افزود: در صورت راه اندازی پرواز از قشم به افغانستان مشکلات صرف هزینه، وقت و انرژی اضافه برای آنها برطرف می شود.

مدیرکل فرودگاه بین المللی قشم نیز در این نشست تصریح کرد: شرکت‌های خصوصی هواپیمایی خواستار تضمین حداقل سود از سوی متقاضیان هستند.

غلامرضا دهقانی زاده افزود: راه اندازی پروازها دارای شرایطی است که  شرکت‌های مذکور در تنها در صورت تضمین سود مالی، برقراری مسیر را درخواست می‌کنند.

مجوز پرواز به افغانستان اخذ شده است

نماینده شرکت هواپیمایی معراج در این نشست گفت:  پس از اعلام سازمان منطقه آزاد قشم مجوز پرواز این شرکت به کابل و هرات از سازمان هواپیمایی کشوری اخذ شده است.

وی افزود: پس از تعیین تکلیف میزان متقاضیان و نوع هواپیمای اختصاص یافته به این مسیر، می‌توان این مسیرهای پروازی را راه‌اندازی کرد.

رییس دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در قشم نیز در این نشست گفت:  تفصیل قوانین و مقررات  صدور ویزا در مناطق آزاد کشور در پرتال وزارت امور خارجه درج شده است.

علیرضا مسافری افزود: نبود نیاز به اخذ ویزا برای تردد اتباع خارجی به قشم از جمله‌ی این مقررات است.

وی ادامه داد: درصورت ایجاد پرواز از افغانستان به قشم، وزارت امور خارجه برای اتباعی که از قشم قصد سفر به به سایر شهرهای سرزمین اصلی در ایران را داشته باشند، هماهنگی‌های لازم با کنسولگری‌های ایران در افغانستان را انجام خواهد داد.

به گزارش ایسنا، نشست بررسی راه اندازی خطوط جدید پرواز با حضور برخی از مسوولان شرکت‌های هواپیمایی و تعدادی از نمایندگان اتباع افغانستانی مقیم قشم در مرکز رشد این شهر برگزار شد.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایسنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو