پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | شنبه آینده قیمت نهایی بلیت هواپیماها اعلام می‌شود

تاریخ خبر: // کد خبر: 346828 // // // //


شنبه آینده قیمت نهایی بلیت هواپیماها اعلام می‌شود

رییس سازمان هواپیمایی کشوری گفت: در جلسه شنبه هفته آینده قیمت‌های واقعی و نهایی بلیت هواپیماها اعلام می‌شود.


شنبه آینده قیمت نهایی بلیت هواپیماها اعلام می‌شود

تورج دهقان زنگنه عصر دوشنبه در حاشیه نشست مدیران صنعت هوایی کشور و شرکت های دانش بنیان که با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری برگزار شد در جمع خبرنگاران این خبر را عنوان کرد.وی  با توجه به اینکه برخی شرکت های هواپیمایی گله‌مند هستند که نرخ خدماتی که به آنها ارائه می شود را باید به صورت ارزی پرداخت کنند و این نحوه پرداخت فشار مالی به آنها وارد کرده است توضیح داد: ‌البته بعضی از خدمات به شرکت های هواپیمایی بصورت ارزی محاسبه می شود که مربوط به فرودگاه های کشور و ناوبری است و این نیز بر اساس قانون اعمال می شود.

او افزود: البته این پرداخت هزینه های ارزی هم در قیمت گذاری بلیت لحاظ شده است.

زنگنه در پاسخ به این سوال که آیا سازمان هواپیمایی کشوری می تواند به توانمندی شرکت های دانش بنیان در موَضوع حساس اورهال کردن هواپیماها اطمینان کند یا خیر گفت؛ در حال حاضر بحث شرکت های دانش بنیان مربوط به اورهال نیست، همانطور که با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری بیان شده موضوع در حوزه قطعه سازی است.
او ادامه داد: سازمان هواپیمایی کشور امروز در کنار قطعه سازهای دانش بنیان صنعت هوایی است تا به قطعات ساخته شده گواهی تاییدیه برای استفاده صادر کند.
رییس سازمان هواپیمایی کشوری گفت: ما در استفاده از قطعات ساخته شده از سوی شرکت های فناور داخلی – موضوع هواپیماهای غیرنظامی است-  تمامی استانداردها را لحاظ خواهیم کرد.

شرکت‌های هواپیمایی چندی پیش با انتشار نرخ‌نامه جدید پروازهای داخلی از افزایش قیمت‌ها از ماه آبان خبر دادند که پس از واکنش‌های مردم و مسئولان ، از اصلاح نرخ‌نامه جدید و توقف افزایش قیمت خبر داده شد. اما افزایش نرخ در عمل اعمال شد.

رییس هیات‌مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران گفته بود که شرکت‌های هواپیمایی قرار بود نرخ‌ها را پلکانی افزایش دهند اما قیمت‌ها را ناگهانی و کامل افزایش دادند.

رییس هیأت‌مدیره انجمن صنفی دفاتر سفر استان تهران در واکنش به این گرانی نیز اظهار داشت: درست است که شرکت‌های هواپیمایی هزینه‌های تحمیلی دارند اما خسارت آن‌ها را دولت باید جبران کند.

براساس دستور وزیر راه و شهرسازی همه ایرلاین‌ها باید پروتکل‌های بهداشتی دوران اپیدمی کرونا را رعایت کرده که دستورالعمل اهش تعداد مسافران تا ۶۰ درصد ظرفیت کابین موجب اعتراض شرکت های هواپیمایی شده و اعلام کردند که اگر دولت آنها را حمایت نکند اقدام به افزایش قیمت بلیت می کنند.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو