پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | راسو‌ها موجب ممنوعیت ورود مسافران از دانمارک به انگلیس شدند

تاریخ خبر: // کد خبر: 346833 // // //


راسو‌ها موجب ممنوعیت ورود مسافران از دانمارک به انگلیس شدند

وزارت حمل و نقل انگلیس اعلام کرد به اتباع غیر انگلیسی که مبدا سفر آنها، دانمارک و یا محل عبور آن‌ها این کشور است اجازه ورود به خاک انگلیس داده نمی‌شود.


راسو‌ها موجب ممنوعیت ورود مسافران از دانمارک به انگلیس شدند

 مقررات ورود افراد از دانمارک به انگلیس در پی جدی‌تر شدن امکان سرایت ویروس کرونای جهش یافته از نوعی راسو به انسان شدید‌تر شد.وزارت حمل و نقل انگلیس در اطلاعیه‌ای اعلام کرد هواپیما‌ها، کشتی‌ها، تریلر‌ها و خودرو‌های باری هم نمی‌توانند در خاک و بنادر انگلیس توقف و مسافر یا بار جابجا کنند.
بر اساس این اطلاعیه، به اتباع غیر انگلیسی که مبدا سفر آنها، دانمارک و یا محل عبور آن‌ها این کشور است اجازه ورود به خاک انگلیس داده نمی‌شود و اتباع انگلیسی نیز به محض ورود باید دو هفته خود را در خانه یا محل استقرار دائمی قرنطینه کنند.
در این اطلاعیه همچنین به رانندگان کامیون‌هایی که مبدا انان دانمارک نبوده، اما از این کشور عبور کرده اند هشدار داده شده است که اجازه ورود به خاک انگلیس را نخواهند داشت و در صورت رسیدن به مرز‌های این کشور برگردانده خواهند شد.
گرانت شاپس، وزیر ترابری انگلیس پیش‌تر اعلام کرد به منظور حفظ جان شهروندان انگلیسی مقررات سختگیرانه‌ای برای مسافران ورودی از دانمارک در نظر گرفته است.
انگلیس بر اساس گزارش مرکز ملی آمار این کشور با حدود ۶۴ هزار جان باخته از کرونا که حدود ۱۶ هزار نفر بیشتر از امار دولتی است دارای بیشترین جان باختگان از کرونا در قاره اروپاست. سازمان جهانی بهداشت هشدار داده نوع جهش یافته کووید ۱۹ ممکن است از طریق راسوها، گسترش یابد.
دولت دانمارک، میلیون‌ها راسو را در این کشور، به علت انتقال ویروس کرونا از بین می‌برد. منابع خبری اعلام کردند تا کنون ۱۹ نفر به علت ارتباط با نوعی راسو به نام مینک دچار ویروس کرونای جهش یافته شدند که از طریق آنان به انسان منتقل می‌شود.
پژوهشگران می‌گویند شیوع ویروس کرونا از طریق این حیوان می‌تواند کارایی واکسنی را که در دست تهیه است، کاهش دهد یا به طور کلی از بین ببرد.
مت فردریکسون، نخست وزیر دانمارک که کشورش بزرگترین پرورش دهنده نوعی راسو به نام مینک اروپایی است در پی افزایش نگرانی کشور‌ها گفته است ۱۵ تا ۱۷ میلیون راسو را در این کشور نابود می‌کند. (راسو‌ها برای استفاده از پوستشان پرورش داده می‌شوند).
افزایش ابتلا به ویروس انتقالی از راسو‌ها به انسان، مقامات بهداشت و درمان کشور‌های جهان به ویژه اروپایی را نگران کرده که این بار نوع جهش یافته ویروس کووید ۱۹ از دانمارک به سراسر اروپا منتقل و مشکلات فراوان این کشور‌ها را در مهار این همه گیری با عمق بیشتر و خسارت‌های فراوان تری روبرو کند.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری صدا و سیما


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو