پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | اولین جابجایی مسافر با “هایپرلوپ” انجام شد

تاریخ خبر: // کد خبر: 346930 // // //


اولین جابجایی مسافر با “هایپرلوپ” انجام شد

برای نخستین بار سیستم حمل و نقل معلق سریع السیر پروژه “ویرجین هایپرلوپ” متعلق به “ریچارد برانسون” با حضور ۲ فرد با موفقیت آزمایش شد.


اولین جابجایی مسافر با “هایپرلوپ” انجام شد

ویرجین هایپرلوپ نخستین آزمایش مسافربری جهان را با کمک یک سیستم سریع السیر انجام داد. بنابر گفته این شرکت این آزمایش، یک آزمایش ایمنی کلیدی برای فناوری مذکور است که امید است برای حمل و نقل انسان و بار مورد استفاده قرار گیرد.

به گفته این شرکت، “جاش گیگل”(Josh Giegel) مدیر ارشد ویرجین هایپرلوپ و “سارا لوچیان” (Sara Luchian)، مدیر تجربه مسافران هایپرلوپ بودند و برای انجام این کار آنها در بخش انجام آزمایشات این شرکت به نام “DevLoop” در لاس وگاس، نوادا حضور یافتند و آزمایش ویرجین هایپرلوپ با سرعت ۱۰۷ مایل در ساعت(۱۷۲ کیلومتر در ساعت) با موفقیت انجام شد.

بنابر گفته‌ها قرار است هایپرلوپ در آینده در لس آنجلس کپسول‌های معلق حامل مسافران و محموله‌ها را در لوله‌های خلاء با سرعت ۶۰۰ مایل در ساعت(۹۶۶ کیلومتر در ساعت) یا سریع تر جابه جا کند.

در سیستم هایپرلوپ که از  سیستم معلق مغناطیسی برای امکان سفر تقریباً بی صدا استفاده می‌شود، سفر بین نیویورک و واشنگتن فقط ۳۰ دقیقه طول می‌کشد. این سرعت دو برابر سریع‌تر از  سرعت پرواز جت تجاری و چهار برابر سریع‌تر از قطار سریع السیر است.

این شرکت پیش از این بیش از ۴۰۰ آزمایش بدون مسافر در محل انجام آزمایش خود در نوادا انجام داده است. این شرکت گفته که در تلاش است که تا سال ۲۰۲۵ گواهینامه ایمنی و تا سال ۲۰۳۰ گواهینامه انجام عملیات تجاری را بگیرد.

 

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از ایسنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو