پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | فرود اضطراری ATR پرواز تهران-دزفول در مهرآباد به دلیل نقص فنی در موتور هواپیما

تاریخ خبر: // کد خبر: 347072 // // // //


فرود اضطراری ATR پرواز تهران-دزفول در مهرآباد به دلیل نقص فنی در موتور هواپیما

پرواز شماره ۳۴۱۵ تهران دزفول خطوط هوایی جمهوری اسلامی ایران؛ هما صبح امروز از میانه مسیر به دلیل نقص فنی موتور به تهران بازگشت.


فرود اضطراری ATR پرواز تهران-دزفول در مهرآباد به دلیل نقص فنی در موتور هواپیما

در پرواز تهران-دزفول صبح امروز هما، یکی از موتورهای هواپیمای ATR72-600 این شرکت هواپیمایی‌دچار نقص فنی شد‌ که خلبان تصمیم گرفت به فرودگاه مهرآباد برگردد.

حسن رضایی‌فر مدیرکل بررسی سوانح و حوادث سازمان هواپیمایی کشوری: در حین اوج‌گیری هواپیما در هوای بارانی، یکی از موتورها دچار نقص فنی ‌و خاموش می‌شود، لذا خلبان با انجام دستورالعمل‌های مربوطه ضمن اعلام فرود اضطراری، به فرودگاه مهرآباد بازگشته و ساعت 7 صبح به‌سلامت در فرودگاه مهرآباد فرود آمده است.

رضایی‌فر تصریح کرد: هم‌اکنون بازرسان سازمان هواپیمایی کشوری جهت بررسی علت حادثه در آشیانه هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران “هما” حضور دارند.

روابط عمومی فرودگاه دزفول بیان کرد: در حال حاضر پرواز تهران به سمت دزفول در حال انجام است که پس‌ از فرود در فرودگاه دزفول پرواز برگشت با شماره ۳۴۱۴ با ۲۹ مسافر انجام خواهد شد.

هواپیمایی که صبح امروز دچار سانحه شده جزو 13 هواپیمای ATR معروف به هواپیماهای برجامی است که تحویل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) شده بود.

تکذیب آتش سوزی موتور هواپیمای ATR

مدیرکل روابط عمومی ایران‌ایر با اشاره به انتشار فیلمی در فضای مجازی درباره این اتفاق، توضیح داد: دلیل احتراق در موتور هواپیمای ATR، جمع شدن بنزین در محفظه احتراق موتور بوده است که به دلیل استارت مجدد، بنزین آتش می‌گیرد بنابراین تأکید می‌شود که موتور این هواپیما آتش نگرفته است.

جهانی با اشاره به اینکه نقص فنی از موارد غیرقابل پیش‌بینی در پروازها است، گفت: گروه پروازی در راستای رعایت ایمنی پرواز تلاش می‌کنند طبق قوانین و کتاب هواپیما عمل کرده تا هیچ آسیبی به مسافران وارد نشود.

موضوع را از مدیرکل روابط عمومی ایران‌ایر پیگیری کردیم؛ حسین جهانی در این باره گفت:‌ هواپیمای تهران – دزفول شرکت ایران‌ایر به شماره 3415 با 34 مسافر و‌ 7 نفر خدمه پروازی ساعت 6:15 دقیقه امروز از فرودگاه مهرآباد به مقصد دزفول پرواز می‌کند اما در طول مسیر به دلیل بروز نقص فنی در موتور سمت راست هواپیمای ATR خلبان تصمیم می‌گیرد به فرودگاه مهرآباد برگردد، این هواپیما ساعت 7:05 در فرودگاه مهرآباد به زمین می‌نشیند.

وی افزود: پس از دریافت مجوزهای لازم، پرواز جایگزین ساعت 10:12 مسافران پرواز شماره 3415 را به دزفول منتقل می‌کند و مسافران ساعت 11:25 وارد دزفول می‌شوند.

دلیل اصلی بازگشت پرواز تهران – دزفول از زبان فرماندار

علی فرهمندپور، اظهار کرد: پرواز شرکت هواپیمایی ایران ایر که ساعت ۸ صبح امروز (۲۰ آبان‌ماه) از تهران به سمت دزفول پرواز کرده بود، به دلیل ناخالصی سوخت به تهران بازگشت.

وی افزود: بلافاصله هواپیما و کادر آن تغییر پیدا کردند و مسافران با هواپیمای جدید به دزفول برگشتند.

فرماندار دزفول گفت: این اتفاق به دلیل نقص فنی نبوده و اعلام اشتباه این موضوع، موجب ترس مسافران جدید شده است.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایرنا / خبرگزاری فارس / تسنیم / گسترش / خبرگزاری ایسنا /


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو