پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | تغییر مسیر ناگهانی هواپیمای صهیونیستی و حرکت به سمت مکه مکرمه / سکوت سعودی ها + فیلم

تاریخ خبر: // کد خبر: 347073 // // //


تغییر مسیر ناگهانی هواپیمای صهیونیستی و حرکت به سمت مکه مکرمه / سکوت سعودی ها + فیلم

منابع صهیونیستی از تغییر مسیر یک هواپیمای صهیونیستی و حرکت آن به سمت مکه مکرمه و جده در عربستان سعودی خبر دادند.


تغییر مسیر ناگهانی هواپیمای صهیونیستی و حرکت به سمت مکه مکرمه / سکوت سعودی ها + فیلم

به نقل از بیانیه شرکت هواپیمایی «اسرایر» این رژیم، یک هواپیمای اسرائیلی یکشنبه شب به علت آنچه شرایط بد آب و هوایی خوانده شده با تغییر مسیر به سمت آسمان عربستان سعودی توسط برج مراقبت این کشور راهنمایی شده است.
خلبان‌های شرکت هواپیمایی اسرایر با انتشار تصاویری در صفحه توئیتر خود از آسمان عربستان از راهنمایی برج مراقبت سعودی‌ها ابراز رضایت کردند.
این هواپیما از فرودگاه بن گوریون شهر تل آویو برخاسته بود و قصد عزیمت به هند از طریق اتیوپی را داشت که مسیر خود را به سمت شهرهای مکه و جده تغییر داده است.

این در حالیست که عربستان سعودی در مقابل این مساله سکوت کرده و هیچ واکنشی را نشان نداده است.
عربستان سعودی همزمان با اولین سفر هیات آمریکایی- صهیونیستی از تل آویو به ابوظبی اجازه عبور هواپیمای حامل این هیات را از فراز آسمان خود صادر کرد. پس از آن ریاض و منامه حریم هوایی خود را به روی هواپیماهای صهیونیستی گشودند.
رژیم سعودی که سال هاست به دروغ خود را حامی مساله فلسطین معرفی کرده، اکنون با چرخش کامل در مواضع و به طور علنی نه تنها به رژیم اشغالگر صهیونیستی نزدیک شده،  بلکه وارد تقابل با فلسطینی‌ها به خصوص تشکیلات خودگردان فلسطین شده‌ است.
در همین راستا، بندر بن سلطان بن عبدالعزیز رئیس پیشین سازمان اطلاعات عربستان و سفیر سابق این کشور در واشنگتن نیمه مهر ماه از رهبری فلسطین به دلیل عدم پذیرش عادی سازی روابط امارات و بحرین با اسرائیل انتقاد کرده بود.
بندر بن سلطان در مصاحبه‌ای با شبکه العربیه انتقادات مقامات فلسطینی از سازش امارات و بحرین با رژیم صهیونیستی را “سخنان جسورانه و ناپسند” توصیف و مدعی شده بود که این سخنان غیر قابل قبول است.
وی مدعی شده بود که “مسئله فلسطین عادلانه است، اما حامیان آن شکست خورده اند، در حالی که مسئله اسرائیل ناعادلانه است، اما حامیان آن موفق هستند. این خلاصه اتفاقاتی است که در ۷۵ سال گذشته رخ داده است”.

 خبرگزاری «آناتولی» در این خصوص گزارش داد که نویسنده روزنامه یادشده در حساب کاربری خود در توئیتر با انتشار فیلمی از تغییر مسیر یک هواپیمای صهیونیستی به سمت مکه مکرمه خبر داد که روزنامه یدیعوت آحارانوت نیز این توئیت را باز نشر می‌کند.

نویسنده این روزنامه صهیونیستی با منتشر کردن فیلم تغییر مسیر این هواپیمای صهیونیستی در این خصوص نوشت: «هواپیمایی اسرائیلی دیروز از فرودگاه “بن گوریون” (در تل‌آویو) [در سفری] به مقصد هند از راه اتیوپی از زمین برخاست. این هواپیما از سفر به آسمان شهرهای جده و مکه عربستان منصرف نشد»

مقامات سعودی تا به این لحظه درباره علت این تغییر مسیر ناگهانی توضیحاتی ارائه نکرده‌اند.

پس از اعلام عادی‌سازی کامل روابط میان امارات و رژیم صهیونیستی، ریاض به یک هواپیمای صهیونیستی که حامل هیأ‌تی آمریکایی بود، اجازه عبور از حریم هوایی این خود برای فرود در فرودگاه ابوظبی را داده بود که این اقدام بشدت مورد انتقاد قرار گرفته بود.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری فارس / خبرگزاری ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو