پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | پرواز بالگرد آب‌پاش برای خاموش کردن آتش زیر خاکستر در توسکستان

تاریخ خبر: // کد خبر: 347204 // // //


پرواز بالگرد آب‌پاش برای خاموش کردن آتش زیر خاکستر در توسکستان

پرواز بالگرد و تخلیه چهار سبد آب برای خاموش‌کردن باقیمانده آتش زیر خاکستر جنگل توسکستان آخرین اقدامات امروز سه‌شنبه گروه‌های امدادی برای آسودگی خاطر از شعله‌ور نشدن دوباره حریق در این عرصه جنگلی هیرکانی است.


پرواز بالگرد آب‌پاش برای خاموش کردن آتش زیر خاکستر در توسکستان

پایش زمینی منطقه جنگلی توسکستان هم برای خاموش‌کردن باقیمانده آتش با اعزام چند گروه از نیروهای منابع طبیعی و محیط زیست امروز ادامه یافت.مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری گلستان در این باره گفت: در بازدید هوایی روز گذشته دود ناشی از کُنده درختان، زغال و خاکستر برجای مانده از آتش یک هفته‌ای در درون درختان مشاهده ‌شد که با پایش زمینی نیروهای اعزامی و خاموش کردن آتش زیر خاکستر نگرانی از بین رفت.

سیدرضا قادری اظهار داشت: صبح امروز (سه شنبه) و در ادامه پایش جنگل توسکستان، دود جزیی در چند نقطه گزارش شد که در یک منطقه سخت گذر و صخره‌ای از توان بالگرد و سبد آب‌پاش برای خاموشی کامل آن استفاده شد.

وی بیان کرد: در زمان حاضر آتشی در منطقه مشاهده نمی شود اما ممکن است در درون درختان قطور آثار برجای مانده از خاکستر و گدازه‌های ریز و زغال باقی مانده باشد که نیروهای مستقر در منطقه سعی در خاموشی و از بین آنها دارند.
در لحظه انتشار این خبر؛ علی اصغر نکویی رییس اداره منابع طبیعی گرگانگفت که پایش تیم های امدادی در جنگل توسکستان با اطمینان از خاموش شدن آتش به پایان رسیده و این گروه ها در حال بازگشت به مرکز فرماندهی عملیات هستند.

کنترل آتش در منطقه سخت گذر توسکستان به کمک افزون بر ۶۰۰  نیرو اعم از جنگلبان، هلال احمر، کوهنورد، بسیج، ارتش، محیط‌بان و بومیان منطقه با استفاده از دو فروند بالگرد طی نزدیک به ۱۰ روز مهار و در پی باران اخیر که در برخی نقاط بصورت برف بارید؛ خاموش شد.

آتش که گفته می شود دخالت انسانی با احتمال قوی از سوی شکارچیان بوده است علاوه بر گونه‌های علف کف جنگل و بوته‌های فوربی (نیمه چوبی) تعدادی از تنه های درختان جنگلی را سوزاند.

هنوز وسعت منطقه آتش سوزی برآورد دقیق نشده است.

توسکستان در ادامه جنگل‌های هیرکانی و در ارتفاعات حائل استانهای گلستان و سمنان حدفاصل شهرستانهای گرگان – شاهرود قرار دارد و ارتفاع منطقه آتش افزون بر ۲ هزار متر است.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو