پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | با تعیین نرخ ثابت بلیت هواپیما، راه سودجویی بسته خواهد شد

تاریخ خبر: // کد خبر: 347335 // // //


با تعیین نرخ ثابت بلیت هواپیما، راه سودجویی بسته خواهد شد

رئیس کمیته حمل و نقل هوایی مجلس عنوان کرد: با تعیین نرخ ثابت بلیت هواپیما در مسیرهای پروازی، راه هر گونه افزایش قیمت از سودجویان گرفته خواهد شد.


با تعیین نرخ ثابت بلیت هواپیما، راه سودجویی بسته خواهد شد

رئیس کمیته حمل و نقل هوایی مجلس عنوان کرد: با تعیین نرخ ثابت بلیت هواپیما در مسیرهای پروازی، راه هر گونه افزایش قیمت از سودجویان گرفته خواهد شد.

رحمت اله فیروزی پور در خصوص آخرین وضعیت تصمیم‌گیری برای تعیین و تکلیف نرخ بلیت هواپیما توضیح داد: روز گذشته (18 آبان ماه) کمیسیون عمران مجلس با سازمان هواپیمایی کشوری، تعدادی از مدیران آژانس‌های هواپیمایی، مدیران ایرلاین‌ها، اتحادیه انجمن های صنفی و سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان در این نشست حضور داشتند.

او در ادامه افزود: پس از شنیدن نظرات مختلف مقرر شد که سازمان هواپیمایی کشوری با برگزاری یک جلسه کارشناسی با حضور نمایندگان سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و ایرلاین‌ها، نرخ جدید را پیشنهاد بدهند و در نهایت با موافقت شورای عالی هواپیمایی نرخ جدید اعلام شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس عنوان کرد: قرار شد تا تعیین و تکلیف نرخ جدید، قیمت بلیت هواپیما افزایش نداشته باشد.

فیروزی پور با بیان اینکه در این نشست شرکت‌های هواپیمایی اعلام کرده‌اند 62 درصد هزینه ایرلاین‌ها ارزی است، تصریح کرد: ایرلاین‌ها عنوان کردند با توجه به افزایش نرخ ارز امکان ارائه خدمات با نرخ قبلی وجود ندارد. این در حالی است که نماینده وزارت صنعت، سازمان حمایت مصرف کنندگان، مجلس و حتی وزیر راه و شهرسازی افزایش به آن حدی که ایرلاین ها روی بلیت هواپیما داده بودند را قبول نداشتند و با آن مخالفت کردند و معتقد هستند باید برای تعیین نرخ‌ها یک کار کارشناسی صحیح که هم منافع شرکت‌های هواپیمایی و هم مردم را در پی داشته باشد صورت بگیرد.

او در خصوص نرخ‌گذاری کف و سقف بلیت هواپیما نیز توضیح داد: پیشنهاد بنده این بود که یک نرخ ثابت برای مسیرهای پروازی اعلام شود تا راه برای هر گونه افزایش قیمت بلیت گرفته شود.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از  تین نیوز


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو