پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | پروازتان را بی‌خطر کنید

تاریخ خبر: // کد خبر: 347445 // // //


پروازتان را بی‌خطر کنید

رئیس کمیته ورزش‌های هوایی استان کرمانشاه بااشاره به شلوغی این روزهای سایت ویس قرنی گفت: علاقمندان به پرواز تفریحی اگر برخی اصول ایمنی و نکات مهم را رعایت کنند، پروازی بی خطر خواهند داشت.


پروازتان را بی‌خطر کنید

محمدرضا نقدی، پارگلایدرینگ را یکی مفرح ترین و لذت بخش ترین رشته‌های ورزشی خواند و اظهار کرد: با این وجود حوادثی که گاها برای برخی پارگلایدرسواران حین پرواز اتفاق می‌افتد، باعث شده تا عدهای آن را ورزشی خطرناک بدانند.

وی با تاکید براینکه اگر برخی اصول رعایت شود پرواز با پاراگلایدر خطرناک نیست، تصریح کرد: کسی که علاقمند به پرواز برای تفریح است باید به این اصل مهم توجه کند که پروازش را با یک مربی دارای گواهینامه معتبر انجام دهد.

رئیس کمیته ورزش‌های هوایی استان اضافه کرد: متاسفانه در بسیاری از سایت‌های پروازی و از جمله سایت ویس قرنی افرادی هستند که خود را مربی پرواز می‌دانند و حتی گواهینامه آن را هم نشان می‌دهند، درحالیکه نه مهارت چندانی دارند و نه اینکه گواهینامه آنها معتبر است.

وی افزود: براین اساس، به کسانی که علاقمند به داشتن پروازی تفریحی هستند، توصیه می‌کنیم زمانی که قصد پرواز با پاراگلایدر را دارند، پروازشان را با مربیان دارای گواهینامه با تاریخ اعتبار از انجمن ورزش‌‎های هوایی کشور انجام دهند تا پروازی بی خطر و بدون مشکل داشته باشند.

نقدی در ادامه با بیان اینکه پرواز با پاراگلایدر محدویت سنی چندانی ندارد، اعلام کرد: افرادی که دارای بیماری‌های قلبی و عروقی، تنفسی، قند خون، افت فشار، صرع و دیگر بیماری‌های خاص هستند، نباید پرواز داشته باشند، چرا که ممکن است بدنشان جوابگو فشار پرواز نباشد و برایشان خطرساز شود.

وی ادامه داد: البته مربیانی که دوره‌های آموزشی لازم را گذرانده باشند و دانش کافی را دارند می‌دانند که باید پیش از انجام پرواز با پرسش‌هایی به آنالیز وضعیت جسمی این افراد بپردازند.

رئیس کمیته ورزش‌های هوایی استان در ادامه به شلوغی این روزهای سایت ویس قرنی هم اشاره کرد و گفت: در حال حاضر در بهترین شرایط برای پرواز با پاراگلایدر در سایت ویس قرنی قرار داریم، چرا که هوا ترمیک نیست و می‌توان یک پرواز عالی داشت.

وی اضافه کرد: به همه کسانی که علاقمند به پرواز هستند و به سایت ویس قرنی مراجعه می‌کنند، توصیه می‌کنیم حتما اصول و نکات ذکر شده را رعایت کنند، تا مشکلی برایشان پیش نیاید.

نقدی در پایان یادآورد شد: برای یک پرواز تفریحی حدودا 20 تا 30 دقیقه ای حدود 300 تا 400 هزار تومان از علاقمندان دریافت می‌شود که به نسبت هزینه‌های استهلاکی که هر پرواز روی دست مربیان می‌گذارد، نرخ متعادلی است.

 

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایسنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو