پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | بازگشت یک فروند بالگرد ۴۱۲ به چرخه عملیات امداد هلال احمر

تاریخ خبر: // کد خبر: 347448 // // // //


بازگشت یک فروند بالگرد ۴۱۲ به چرخه عملیات امداد هلال احمر

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر از اورهال(بازآماد) یک فروند بالگرد ۴۱۲ خبر داد و گفت: این بالگرد با تلاش و همت متخصصان پیشکسوت و جوانان داخلی به چرخه عملیات امداد ونجات هوایی هلال‌احمر بازگشته است.


بازگشت یک فروند بالگرد ۴۱۲ به چرخه عملیات امداد هلال احمر

مهدی ولی‌پور با اعلام این مطلب افزود: امداد هوایی از سریع‌ترین و آسان‌ترین شیوه‌های امدادرسانی در دنیا است که هنگام وقوع انواع حوادث می‌توان از پایگاه‌های هوایی در کوتاه‌ترین زمان ممکن به آسیب‌دیدگان خدمت‌رسانی کرد.

وی ادامه داد: پایگاه‌های امداد هوایی هلال‌احمر در سراسر کشور فعال است. بالگردهای هلال به‌منظور پایین‌آوردن زمان حضور عوامل امدادی و پوشش مناسب اقدامات امدادونجات به‌شکل ثابت یا موقت در این پایگاه‌ها مستقر می‌شوند.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر توضیح داد: ۲۲ فروند بالگرد امدادی در سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر وجود دارد که ۱۶ فروند از این بالگردها تا خرداد ماه گذشته فعال بودند و بقیه‌ آنها نیاز به تعمیر و به ‌سازی داشتند.

ولی پور با اشاره به ضرورت بهره‌گیری از بالگردها در حوادث فصل زمستان گفت: با اُورهالی که صورت گرفت، تعداد بالگردهای فعال هلال‌احمر به ۱۹ فروند رسید که امیدواریم به‌زودی و با اُورهال یک فروند بالگرد دیگر ۲۰ فروند بالگرد فعال در جمعیت هلال‌احمر داشته باشیم.

وی اظهار داشت: با برنامه ریزی های انجام شده سعی خواهیم کرد با بهره‌گیری از توانمندی متخصصان داخلی در ماه‌های آینده سایر بالگردهای زمین‌گیر را هم به چرخه‌ عملیات امداد و نجات هوایی بازگردانیم.

پیش از این رئیس‌جمهوری از اقدام جمعیت هلال‌احمر در اورهال بالگردهای امدادی این جمعیت که در حوادث واقع در مناطق کوهستانی و صعب‌العبور و همچنین در بحران‌ها، خدمات امداد هوایی شایسته‌ای ارائه می‌دهند، قدردانی کرده بود.

بالگرد بل ۴۱۲ از بزرگ‌ترین بالگردهای نیمه‌سنگینِ فعال در ایران است که ۳۱۵۹ کیلوگرم وزن دارد و دو خلبان و ۱۳ مسافر ظرفیت آن است که با یک بار سوخت‌گیری ۶۶۳ کیلومتر پرواز می‌کند.

حمل مسافر و مجروح در مناطق خشکی و دریا، قدرت پایداری زیاد و قابلیت پرواز در شب از جمله ویژگی‌های این بالگرد است.

ارائه خدمات امداد و نجات، اسکان و تغذیه اضطراری در زمان وقوع حوادث و سوانح، ارائه آموزش های امداد و کمک های اولیه به اقشار مختلف جامعه، برنامه ریزی و اقدام در جهت آمادگی مقابله با حوادث و سوانح، ارسال محموله های کمک های بشردوستانه به کشورهای آسیب دیده و متاثر از حوادث طبیعی، غیرطبیعی و اعزام عوامل امدادی در داخل و خارج از کشور از جمله وظایف این سازمان راهبردی وابسته به جمعیت هلال احمر است.

سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با بیش از ۳۰ سال تجربه در زمینه آمادگی و پاسخگویی سوانح در داخل و خارج از کشور به عنوان یکی از بخش های اصلی جمعیت هلال احمر وظیفه دارد با امکانات گسترده عملیاتی، پشتیبانی، مخابراتی، امداد هوایی، جاده ای، دریایی، کوهستان و شهری، عملیات امداد و نجات را در فصول مختلف سال و برای خدمات رسانی به آسیب دیدگان و متاثرین از انواع حوادث و سوانح احتمالی در سراسر کشور اجرا کند.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو