پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | اهم اقدامات انجام شده از سوی شرکت فرودگاه‌ها در مقابله با ویروس کرونا

تاریخ خبر: // کد خبر: 347533 // // //


اهم اقدامات انجام شده از سوی شرکت فرودگاه‌ها در مقابله با ویروس کرونا

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران در جلسه تخصصی با حضور فرمانده ستاد مقابله با کرونای تهران تأکید کرد که با وجود کاهش ۸۰ درصد درآمدهای هوانوردی در شرکت، فرودگاه‌ها از تمام ظرفیت‌های موجود در استان‌ها برای تأمین امکانات و منابع لازم برای پیشگیری و مقابله با بحران کرونا استفاده کردند.


اهم اقدامات انجام شده از سوی شرکت فرودگاه‌ها در مقابله با ویروس کرونا

سیاوش امیرمکری، مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران طی یک نشست تخصصی که با حضور اعضای هیات مدیره و مدیران شرکت و علیرضا زالی، فرمانده ستاد مقابله با کرونا با هدف ارائه گزارش از اقدامات شرکت در مقابله با کرونا و دریافت توصیه‌ها و پیشنهادهای مربوط برگزار شد، عنوان کرد: شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران دارای دو وظیفه اصلی است که مدیریت و راهبری ۵۳ فرودگاه تحت مالکیت و نیز مدیریت ترافیک هوایی آسمان ایران را شامل می‌شود.

صدور نخستین بخشنامه فرودگاهی جهت مقابله با کرونا در بهمن ۹۸

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران با اشاره به اینکه فرودگاه در عین داشتن زیرساخت‌های انتقال سریع مسافران، در صورت عدم اتخاذ تمهیدات لازم، ظرفیت انتقال سریع بیماری کرونا را نیز داراست، افزود: نخستین بخشنامه‌های مرتبط با پیشگیری از ویروس کرونا را پنجم بهمن سال ۱۳۹۸ یعنی قبل از شیوع بیماری در ایران، صادر کردیم و سپس وارد مراحل عملیات اجرایی و انجام اقدامات جدی در راستای دستورالعمل‌ها و رعایت پروتکل‌های بهداشتی شدیم.

وی تأکید کرد: مدیران فرودگاه‌ها به تنهایی نمی‌توانند مانع گسترش ویروس کرونا شوند و باید تمام سازمان‌ها و ارگان‌های مرتبط در این زمینه همکاری کنند.

غربالگری تمامی مسافران در بدو ورود به فرودگاه‌های کشور

امیرمکری با اشاره به جابه‌جایی ۴۵ تا ۵۰ میلیون مسافر سالانه در فرودگاه‌های کشور گفت: تمام مسافران ورودی و خروجی در بدو ورود به فرودگاه‌ها غربالگری می‌شوند و از جمله اقدامات پیشگیرانه می‌توان به ضدعفونی و گندزدایی سطوح، رعایت فاصله‌گذاری و نظارت و کنترل اجرای پروتکل‌های بهداشتی اشاره کرد.

وی همچنین از اختصاص حدود ۱۲۰ میلیارد ریال اعتبار برای تأمین محصولات شوینده مورد نیاز فرودگاه‌ها با استفاده از ظرفیت‌های استان‌ها با وجود شرایط دشوار کاهش ۸۰ درصدی درآمدهای هوانوردی شرکت خبر داد و افزود: با رعایت جدی پروتکل‌های بهداشتی تلاش کردیم که مانع وقفه در خدمت‌رسانی فرودگاه‌ها شویم.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران با اشاره به پایش دائمی وضعیت سلامت نیروهای عملیاتی هوانوردی عنوان کرد: با تعریف دستورالعمل‌های ویژه، کارکنان مشکوک به ابتلا با مشورت پزشک به آزمایشگاه طرف قرارداد معرفی می‌شوند و تا زمان بهبود کامل اجازه بازگشت به محل کار را ندارند.

غربالگری ۶۰۰۰ نفر شاغل فرودگاه‌های کشور از کرونا

همچنین در این نشست، فرشید گلیج، مدیرکل دفتر مقررات فرودگاهی، مدیریت بحران و پدافند غیرعامل در سخنانی عنوان کرد: اواخر دی ۹۸ پس از تشکیل جلسه‌ای ویژه در سازمان پدافند غیرعامل، کمیته اضطرار را در شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران تشکیل دادیم و نخستین بخشنامه‌ها را صادر کردیم.

گلیج افزود: در ادامه بازرسی فرودگاه‌های بین‌المللی و سپس توزیع و بررسی فرم‌های غربالگری ۶۰۰۰ شاغل در شرکت انجام شد و پس از تأمین اعتبار لازم برای خریداری و توزیع مواد ضدعفونی، تفاهم‌نامه‌ای را با آزمایشگاهی برای انجام تست‌های تشخیصی منعقد کردیم.

وی گفت: از ۲۹ اسفند تا سوم فروردین کادر آزمایشگاه برای غربالگری ۲۳۰ شاغل در مرکز کنترل فضای کشور در آن محل مستقر شدند و از ظرفیت فرودگاه‌های معین نیز برای جابه‌جایی مسافران و اقلام بهداشتی استفاده کردیم.

گلیج با اشاره به ارسال سریع و به موقع مصوبات جلسه‌های ستاد ملی مبارزه با کرونا از سوی دفتر مقررات فرودگاهی، مدیریت بحران و پدافند غیرعامل به فرودگاه‌ها عنوان کرد: از دیگر اقدامات انجام شده می‌توان به اجرای برنامه‌های دورکاری، تهیه شناسنامه الکترونیک سلامت کارکنان شرکت، استفاده از بازرسان نامحسوس برای کنترل فرودگاه‌ها، برنامه‌ریزی برای تهیه مجموعه کتاب ۱۰ جلدی «سبک زندگی سالم» برای استفاده کارکنان شرکت، اصلاح و بازنگری در نصب نشانگرها و نوارهای فاصله اجتماعی، چینش صندلی ترمینال‌ها و فرایند پذیرش مسافر و نیز پایش مستمر کارکنان برای غربالگری روزانه اشاره کرد.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت وزارت راه


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو