پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | ۲۷۰ میلیارد ریال برای توسعه فرودگاهی آذربایجان‌غربی هزینه شد

تاریخ خبر: // کد خبر: 347554 // // //


۲۷۰ میلیارد ریال برای توسعه فرودگاهی آذربایجان‌غربی هزینه شد

مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان‌غربی گفت: با حمایت دولت تدبیر و امید در بخش توسعه زیرساخت‌ها و توسعه اماکن، عملیات عمرانی با ۲۷۰ میلیارد ریال اعتبار در فرودگاه‌های این استان اجرایی شده است.


۲۷۰ میلیارد ریال برای توسعه فرودگاهی آذربایجان‌غربی هزینه شد

محمدعلی نائل قراملکی افزود: فضای ترمینال خارجی فرودگاه ارومیه از دهه ۷۰ هیچ توسعه‌ای نداشت و مربوط به پرواز توپولوف‌های ۱۵۰ نفری بود که در سال ۱۳۹۳ طرح توسعه در سه بخش سالن ترانزیت، سالن ورودی، تعویض و تجهیز سیستم‌های گیت بازرسی  اجرایی شد که رضایت مردم را در پی داشت.

وی اضافه کرد: همچنین در این مدت فضای ترمینال پروازهای داخلی از یک‌هزار و ٧٠٠ مترمربع به چهار هزار و ٨٠٠ مترمربع افزایش یافته و این امر موجب بالا رفتن ظرفیت ترمینال‌های فرودگاه ارومیه در پذیرش پرواز شده است.

مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان‌غربی گفت: برای طرح توسعه فضای ترمینال پروازهای داخلی حدود ۱۲۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

قراملکی بیان کرد: ساختمان ایمنی زمینی به مساحت یک‌هزار و ٨٠٠ مترمربع و محوطه سازی و جاده دسترسی به مساحت ١۶ هزار مترمربع با ۴۵ میلیارد ریال هزینه  در این مدت احداث شده و به بهره‌برداری رسیده است.

وی بیان کرد: مسجد فرودگاه ارومیه نیز در زمینی به مساحت ۴۰۰ متر مربع با هشت میلیارد ریال هزینه به بهره‌برداری رسیده و این امر از دیگر اقدامات توسعه‌ای فرودگاهی در استان بوده است.

وی افزود: همچنین آسفالت و محوطه سازی فرودگاه با ۸۶ میلیار ریال از دیگر اقدامات انجام شده در بخش توسعه فرودگاهی بوده است.

هم اینک سه فرودگاه ارومیه، خوی و ماکو در آذربایجان غربی فعال است؛ توسعه فرودگاه ها در این استان زمینه حضور بیشتر گردشگران و سرمایه گذاران را فراهم می کند و به رونق اقتصادی این خطه کم برخودارتر منجر می شود.

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو