پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | همدان به ۵۰ سکوی برون‌ شهری فرود بالگرد اورژانس نیاز دارد

تاریخ خبر: // کد خبر: 347563 // // //


همدان به ۵۰ سکوی برون‌ شهری فرود بالگرد اورژانس نیاز دارد

مدیر اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت که این استان نیازمند احداث ۵۰ محل فرود بالگرد در حاشیه جاده‌های برون شهری برای انتقال سریع و به موقع مصدومان بدحال حوادث است.


همدان به ۵۰ سکوی برون‌ شهری فرود بالگرد اورژانس نیاز دارد

دکتر حبیب اله معصومی اظهار داشت: پد (محل ویژه) فرود بالگرد در جاده های برون شهری این استان با همکاری شوراهای اسلامی، بخشداری ها و اداره کل راه و شهرسازی احداث می شود.

وی اضافه کرد: برخی مواقع از پارکینگ‌های پیش بینی شده در حاشیه جاده های برون شهری به عنوان پد فرود استفاده می شود تا بتوان به سرعت نسبت به امداد رسانی و انتقال مصدومان حوادث اقدام کرد.

مدیر اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی همدان ادامه داد: زمین مورداستفاده برای پد فرود بالگرد حدود ۹۰۰ مترمربع وسعت دارد که با علامت اچ (H) آن را نمایان می کنند، همچنین با جی پی اس مختصات این مکان در اختیار پایگاه پروازی قرار می‌گیرد.

معصومی با بیان اینکه نبود تیر چراغ برق، کابل و درختان بلند در محدوده فرود بالگرد باید مورد توجه باشد، اظهار داشت: با بررسی های انجام شده ۶ نقطه در حاشیه محور ارتباطی تویسرکان – وردآورد برای احداث پد فرود بالگرد پیش‌بینی و با خط‌کشی علامت گذاری شده است.

وی افزود: تا کنون در ۴۰ نقطه از استان همدان پد فرود بالگرد جانمایی و احداث شده که البته تمامی بیمارستانهای استان به غیر از ۲ بیمارستان در شهرهای بهار و زن مجهز به پد فرود بالگرد هستند.

مدیر اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی همدان اظهار داشت:  بیمارستان رزن زمین مناسب و استاندارد برای احداث پد فرود بالگرد ندارد بنابراین زمینی در شهرک فرهنگیان این شهر برای احداث پد فرود درنظر گرفته شده است.

معصومی گفت: با راه اندازی اورژانس هوایی در همدان تاکنون ۵۰۰ مصدوم با استفاده از ۴۰۰ پرواز به بیمارستان منتقل شده اند که ۸۰ درصد آنها بیماران ترومایی و قلبی بودند.

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو