پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | ضرب شست مجلس به ایرلاین‌های متخلف؛ از سوال از وزیر راه تا تفحص از شرکت‌های هواپیمایی

تاریخ خبر: // کد خبر: 347677 // // //


ضرب شست مجلس به ایرلاین‌های متخلف؛ از سوال از وزیر راه تا تفحص از شرکت‌های هواپیمایی

عضو کمیسیون عمران مجلس، با انتقاد از تداوم گرانی قیمت بلیط هواپیما، گفت: مجلس به دنبال استفاده از ابزارهای نظارتی برای مقابله با نرخ نامه غیرقانونی شرکت های هواپیمایی است.


ضرب شست مجلس به ایرلاین‌های متخلف؛ از سوال از وزیر راه تا تفحص از شرکت‌های هواپیمایی

با انتقاد از عملیاتی نشدن مصوبه اخیر کمیسیون عمران مجلس درباره کاهش قیمت بلیط پروازهای داخلی، گفت: این نشست با حضور رئیس سازمان هواپیمایی، رئیس و دبیر انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی، معاون سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و روسای شرکت های هواپیمایی برگزار شد و در نهایت مقرر شد که قیمت بلیط هواپیما به قبل از گرانی های آبان ماه برگردد تا سازمان هواپیمایی با برگزاری جلسات تخصصی نرخ‌نامه جدید را تدوین و در کمیسیون عالی هواپیمایی این نرخ نامه مصوب و ابلاغ شود.

نشست کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی

نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با وجود تأکید اعضای کمیسیون عمران بر کاهش قیمت بلیط هواپیما، متأسفانه سازمان هواپیمایی به مصوبه اخیر کمیسیون عمل نکرده و این مسئله جای تأسف و تأمل دارد.

شرکت های هواپیمایی هیچ استدلال منطقی و قانونی برای افزایش نرخ ها ندارند

وی تصریح کرد: کمیسیون عمران مجلس تاکنون سه نشست تخصصی را برای بررسی دلایل افزایش غیرقانونی بلیط هواپیما برگزار کرده و آخرین نشست نیز روز یکشنبه هفته جاری برگزار شد، هدف از برگزاری این کمیسیون، استماع دلایل ایرلاین ها برای افزایش نرخ ها بود که این امر صورت گرفت و مشخص شد که شرکت های هواپیمایی هیچ استدلال منطقی و قانونی برای افزایش نرخ ها ندارند، این مسئله موجب شد که در پایان نشست، رئیس سازمان هواپیمایی به صراحت اعلام کرد که قیمت ها کاهش می یابد.

ایرلاین ها در افزایش غیرقانونی بلیط هواپیما تخلف کرده اند/ مجلس کوتاه نخواهد آمد

یوسفی ادامه داد: در شرایط کنونی این موضوع شفاف و واضح است که ایرلاین ها در افزایش غیرقانونی بلیط هواپیما تخلف کرده اند و قطعا مجلس بر سر این موضوع کوتاه نخواهد آمد.

وی با اعلام اینکه مجلس به دنبال استفاده از ابزارهای نظارتی برای مقابله با نرخ نامه غیرقانونی شرکت های هواپیمایی است، افزود: به طور حتم با آغاز به کار مجلس در ابتدای هفته آینده، نمایندگان از ابزارهای نظارتی خود استفاده می کنند، از این رو در صورت تداوم این وضعیت، سوال از وزیر راه و شهرسازی در دستور کار مجلس قرار خواهد گرفت.

ارجاع پرونده تخلفات ایرلاین ها به کمیسیون اصل90/ ارسال تخلفات احتمالی به قوه قضائیه برای صدور حکم

یوسفی ادامه داد: همچنین نمایندگان به دنبال ارسال پرونده تخلف ایرلاین ها به کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس هستند، تا این پرونده در این کمیسیون نیز رسیدگی شده و تخلفات احتمالی شرکت های هواپیمایی برای صدور حکم به قوه قضائیه ارسال شود.

شرکت های هواپیمایی در چند قدمی تحقیق و تفحص مجلس

این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: یکی دیگر از ابزارهای مجلس برای شفاف کردن عملکرد ایرلاین ها و بازگرداندن آن ها به مدار قانون، تدوین و اجرای طرح تحقیق و تفحص از شرکت های هواپیمایی است که این مسئله نیز در صورت لزوم کلید خواهد خورد.

وی درباره موضوعات مطرح شده مبنی بر ناتوانی مدیران سازمان هواپیمایی برای ساماندهی بازار بلیط هواپیما و مدیریت ایرلاین ها، افزود: ساختار حاکمیتی نظام جمهوری اسلامی آنقدر توانمند و قدرتمند است که اجازه بروز چنین مسائلی را نخواهد داد، از این رو اگر نهادی یا سازمانی بخواهد از قانون تخطی کند، قانون گذار آنقدر توانمند است که برخوردی قانونی با مسببان و متخلفان انجام دهد./

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت خانه ملت


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو