پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | کشته شدن ۶ نظامی آمریکایی بر اثر سقوط بالگرد

تاریخ خبر: // کد خبر: 347702 // // //


کشته شدن ۶ نظامی آمریکایی بر اثر سقوط بالگرد

یک منبع صهیونیستی از کشته شدن ۶ سرباز آمریکایی، یک سرباز فرانسوی و یک سرباز از جمهوری چک بر اثر سقوط بالگرد در صحرای سینا خبر داد.


کشته شدن ۶ نظامی آمریکایی بر اثر سقوط بالگرد

شبکه تلویزیونی المیادین گزارش داد: یک منبع صهیونیستی از کشته شدن ۶ سرباز آمریکایی، یک سرباز فرانسوی و یک سرباز از جمهوری چک بر اثر سقوط بالگرد ناظران بین المللی در صحرای سینا خبر داد.
یک منبع رژیم صهیونیستی نیز اعلام کرد برد لینچ یک مقام بلندپایه نیروی مسئول نظارت بر برقراری صلح میان اسرائیل و مصر، بدون اشاره به جزئیاتی از قاهره گفت «ما به شکلی فعال درباره حادثه مربوط به یکی از بالگردهایمان تحقیق می‌کنیم».
جاناتان کانریکاس سخنگویاین نیرو گفت ارتش اسرائیل نیز کمک یک یگان ویژه را به منظور نجات «زخمی‌ها» در محل پیشنهاد کرده است.
بنابر اعلام این منبع، ارتش اسرائیل پیشنهاد کرد اعضای یگان ویژه (IAF ۶۶۹) مستقر در فرودگاه رامون Ramon در جنوب اسرائیل، نزدیک به شبه جزیره سینا در شرق مصر را با بالگرد اعزام کند.
سه سال پس از امضای پیمان صلح و پس از آنکه سازمان ملل متحد اعلام کرد صلحبانی برای سینا اعزام نمی‌کند، مصر و اسرائیل با حمایت فعالانه آمریکا، در سال ۱۹۸۲، این نیرو را به عنوان یک سازمان بین المللی مستقل برقراری صلح، مستقر کردند.
این نیرو در حال حاضر کمی بیش از ۱۱۰۰ نظامی از اتباع مختلف از جمله استرالیا، آمریکا، کانادا و فرانسه دارد.
پیش از امضای توافقنامه صلح در سال ۱۹۷۹، صحرای سینا صحنه درگیری‌ها بین اسرائیل و مصر بود. در حال حاضر گروه‌های مسلح مختلفی از جمله شاخه محلی داعش در این شبه جزیره نفوذ دارند. نیرو‌های امنیتی مصر با این نیرو‌های تندرو در شمال شرقی سینا می‌جنگند. در فوریه ۲۰۱۸، مقامات مصری عملیات گسترده‌ای را علیه فعالان تندرو و به ویژه در شمال صحرای سینا، در نزدیکی اسرائیل و نوار غزه، آغاز کرده بودند. براساس آمار ارتش مصر، از آغاز این عملیات، تقریبا ۹۳۰ جنگجوی احتمالا داعشی کشته و ده‌ها نفر از اعضای کادر امنیتی کشته شدند.

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از صدا و سیما


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو