پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | اختصاص 200 میلیارد تومان اعتبار به فرودگاه ساری / افزایش ایمنی پروازها

تاریخ خبر: // کد خبر: 347703 // // // //


اختصاص 200 میلیارد تومان اعتبار به فرودگاه ساری / افزایش ایمنی پروازها

استاندار مازندران با اشاره به لغو بسیاری از پروازها در فرودگاه ساری به دلیل کمبود سیستم‌های ناوبری، گفت: اکنون با تزریق اعتبار و اقدامات عمرانی، ایمنی پرواز در فرودگاه بین المللی دشت ناز ساری افزایش یافت.


اختصاص 200 میلیارد تومان اعتبار به فرودگاه ساری / افزایش ایمنی پروازها

احمد حسین زادگان پیش از ظهر امروز جلسه شورای اداری مازندران در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان ساری با اشاره به طرح هر استان یک پروژه، اظهار داشت: پروژه ای که در این طرح مورد لحاظ قرار گرفته، نیروگاه زباله‌سوز ساری بوده که با تزریق اعتبار مورد نیاز به بهره برداری می‌رسد.

وی با اعلام اینکه امسال تاکنون بالغ بر 100 میلیارد تومان به این پروژه تزریق شده است، افزود: سرعت این پروژه اکنون قابل قبول بوده و به دلیل عدم محدودیت اعتباری این پروژه تکمیل و به بهره برداری می رسد.

استاندار مازندران با اشاره به اینکه پیگیری و مدیریت منجر به اتمام برخی پروژه‌ها و کارها خواهد شد لذا فرمانداران و مدیران باید پیگیری ویژه ای داشته باشند تا بهره برداری پروژه ها در زمان مورد نظر باشیم، تصریح کرد: 17 کیلومتر از محور ساری  عملیاتی شده و چهار کیلومتر دیگر  باقی مانده که در مرحله انتخاب پیمانکار و مناقصه است.بهره برداری از زیرگذر سنگتراشان که از نقاط حادثه خیز ساری بوده که با توجه به رفع موانع موجود  می بایست تا دهه فجر به اتمام برسد.

وی بیان کرد: پیشرفت فیزیکی زباله‌سوز ساری قابل ملاحضه بوده به ‌طوری‌که تاکنون 62 میلیارد اعتبار نقدی و 1.5 میلیارد دلار خرید تجهیزات صورت گرفته و به نوعی برای تکمیل زباله‌سوز ساری مشکلی نداریم.

استاندار مازندران با اشاره به اینکه نیروگاه زباله‌سوز یکی از موضوعات مهم شهرستان ساری است، تصریح کرد: این پروژه از پیشرفت فیزیکی خوبی برخوردار بوده و به لحاظ اعتباری از هیچ محدودیتی برخوردار نیست.

حسین زادگان با بیان اینکه بر اساس تصمیم قبلی و به تناسب مسائل هر منطقه؛ جلسات شورای اداری را در شهرستان‌ها و مراکز حوزه انتخابیه برگزار می‌کنیم و این جلسه مختص شهرستان‌های ساری و میاندورود بود، افزود: از محاسن برگزاری جلسات شورای اداری استان در شهرستان‌ها این است که فرمانداران و مدیران هر منطقه از قبل مسائل و مشکلات شهرستان‌های خود را احصا می‌کنند و در جلسه به صورت ویژه به آن‌ها پرداخته می‌شود و بقیه فرمانداری ها و دستگاه های اجرایی نیز بدلیل محدودیت های کرونایی، از طریق ویدیوکنفرانس در جلسه شورا مشارکت می‌کنند.

وی با اشاره به این که موضوعات خوبی را در شهرستان ساری در دست پیگیری داریم، گفت: برخی از پروژه‌ها متاسفانه از پیشرفت مناسبی برخوردار نبود که با تزریق اعتبارات ملی و استانی، بویژه تزریق اعتبارات خوبی که در سفر اخیر معاون رئیس جمهور صورت گرفت، گره این پروژه‌ها گشوده شد.

استاندار مازندران با اعلام اینکه اعتبارات تکمیلی سالن شش هزار نفری ماهفروجک، کتابخانه مرکزی و تالار فرهنگی ساری ابلاغ شده است، گفت: اعتبار 200 میلیارد تومانی فرودگاه ساری که سال‌ها پروازهای آن لغو می‌شده، با تخصیص این اعتبار و تجهیز فرودگاه و استقرار سامانه ILS و سیستم‌های هشدار دهنده هواشناسی، مشکل رفع می‌شود و اطمینان سفر نیز افزایش می یابد.

وی بیان کرد: احداث و اتصال راه دسترسی شهرک صنعتی ساری جهت حفظ ایمنی راه در دستور کار قرار گرفته است و سه کیلومتر از شش کیلومتر از این محور تاکنون عملیاتی شده است. آزادسازی سواحل در دو سال اخیر جهشی سه برابری داشته آزادسازی 88 درصد سواحل تاکنون صورت گرفته است.

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از تسنیم


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین