پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | نماینده مجلس: ساخت فرودگاه شمال فارس شتاب گیرد

تاریخ خبر: // کد خبر: 347802 // // //


نماینده مجلس: ساخت فرودگاه شمال فارس شتاب گیرد

نماینده مردم شهرستان اقلید در مجلس شورای اسلامی شتاب‌بخشی به تکمیل طرح فرودگاه شمال فارس در جهت توسعه استان را خواستار شد و بر بهره مندی یکسان شهرهای شمالی فارس از این ظرفیت تاکید کرد.


نماینده مجلس: ساخت فرودگاه شمال فارس شتاب گیرد

دکتر مسلم صالحی پنجشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه افزود: با رایزنی های انجام شده با وزارت راه و شهرسازی و همچنین کمیسیون تلفیق، سه میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل این فرودگاه در سال جاری پیش بینی شده است که امیدواریم برای سال ۱۴۰۰ اعتبار پروژه افزایش یابد.

وی ادامه داد: جهت تسریع در پیشرفت این طرح، برگزاری نشست های مشترک مسئولان شهرستان های شمال فارس جهت پیگیری ادامه تکمیل فرودگاه لازم است و توصیه می شود.

صالحی تاکید کرد: با این وجود که بخش زیادی از اراضی این فرودگاه در شهرستان اقلید واقع شده است اما نام این فرودگاه شمال فارس است و همه شهرهای شمالی به صورت یکسان از آن بهره مند و در ایجاد دفاتر و بکارگیری نیروی انسانی لازم است به صورت یکسان بین این دو شهر رفتار شود.

زیرساخت های مواصلاتی

نماینده مردم شهرستان اقلید در مجلس شورای اسلامی درباره معضل جاده اقلید به سورمق ادامه داد: این مسیر ۱۸ کیلومتری دارای کد اعتباری پروژه نیست.

وی ادامه داد: با رایزنی های انجام شده، مقرر شد در فاز اول هفت و نیم کیلومتر از این مسیر از طریق مازاد قرارداد پروژه یزد به اقلید تکمیل و باقیمانده مسیر نیز با پیگیری های انجام شده با وزارت راه و شهرسازی رفع مانع و با تامین قیر تا سال آینده تکمیل و کل پروژه به زیر بار ترافیک  برود.

صالحی درخصوص پل ورودی تخریب شده از سیل گفت: این طرح از پیشرفت فیزیکی قابل قبولی برخوردار است که قرار بود تا اوایل آبان ماه تکمیل شود و با گفتگوهایی که با مدیرکل راه شهرسازی استان فارس انجام شد حداکثر تا یک ماه دیگر این پل قابل بهره برداری است .

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین