پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | عدم امکان پرواز بالگرد در باران / اعزام مشقت بار مادر باردار روستایی در ایذه به بیمارستان + فیلم

تاریخ خبر: // کد خبر: 347814 // // //


عدم امکان پرواز بالگرد در باران / اعزام مشقت بار مادر باردار روستایی در ایذه به بیمارستان + فیلم

اعزام مشقت بار مادر باردار روستایی در ایذه به بیمارستان/”پَلُم زنگو”، روستایی کوچک با دردهایی بزرگ + فیلم


عدم امکان پرواز بالگرد در باران / اعزام مشقت بار مادر باردار روستایی در ایذه به بیمارستان + فیلم

اگر در گوگل، نام پلم زنگو را جستجو کنید، آنچه بیش از همه به چشم می‌خورد، صعب‌العبور بودن این منطقه‌ و محرومیت حاکم بر آن است، حالا دیگر نام پلم زنگو برای کسی ناشناخته نیست.

نبود بهداشت و شرایط آنی مادران باردار و تلاش‌های مردمان محلی برای انتقال این مادران، به نزدیک‌ترین محل عبور و مرور جاده‌ای، تکراری‌ترین اتفاقی است که در طول سال برای مردمان پلم زنگو در جریان است.

شرایطی سخت از مبارزه‌ میان این مردمان و طبیعت، شرایطی که با توجه به برف‌گیر بودن و سختی موانع عبوری، می‌تواند کار انتقال را در پاییز و زمستان سخت و سخت‌تر کند.

7

در آخرین گزارشی که به دست خبرنگار ایلنا در استان خوزستان رسیده است، تماس‌های مکرر اهالی پلم زنگو برای اعزام بالگرد برای انتقال یک مادر باردار ۴۳ ساله‌ به بیمارستان به دلیل بارندگی شدید در منطقه، بی‌نتیجه ماند و مردم محلی باز هم به‌ناچار به همان روش مرسوم “چوب‌بست ” روی آوردند.

همچنین طی گزارش‌هایی که رسیده است، پنج‌شنبه ۲۲ آبان ماه ساعت شش صبح، با مرکز خدمات جامع سلامت جنگه تماس‌هایی برای اعزام فوری بالگرد گرفته می‌شود که متاسفانه به دلیل بارندگی، امکان پرواز بالگرد وجود نداشت و به همین خاطر، نیروهای امدادی به منطقه شامل ۳ تیم بهداشتی- درمانی و امدادی، متشکل از مامای تیم بهداشتی درمانی مرکز جنگه، فوریت‌های پزشکی ۱۱۵ تَرِشُک سوسن و نیروهای امدادی هلال احمر شهرستان ایذه به منطقه اعزام شدند.

5

تیم اعزامی شبکه‌ی بهداشت ایذه پس از هشت ساعت تلاش مداوم در منطقه کوهستانی و صعب‌العبور پلم زنگو توانست با همیاری اهالی روستا، مادر باردار را به نزدیک‌ترین نقطه‌ی عبور آمبولانس برده و از آنجا به سوسن منتقل کنند. این مادر پس از انجام اقدامات لازم و معاینات پزشکی به بیمارستان شهدای ایذه اعزام گردید.

نکته‌ی قابل توجه این است که، زنان پلم زنگو در مبارزه‌ی با طبیعت، آن‌گونه که از دیرباز تاکنون، با شرایط سخت کوهستان کنار آمده‌اند، همچنان سخت به مقصد می‌رسند.

2

3

4

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایلنا

دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو