پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | یک هواپیمای حامل ۱۵٠٠ کیلو کوکائین سقوط کرد

تاریخ خبر: // کد خبر: 347943 // // // //


یک هواپیمای حامل ۱۵٠٠ کیلو کوکائین سقوط کرد

دستگاه قضایی گواتمالا اعلام کرد که یک هواپیما که بیش از یک و نیم تُن کوکائین حمل می‌کرد، روز گذشته در جنگل‌های نزدیک مرز مکزیک سقوط کرده است. روز دوشنبۀ قبل، هواپیمای دیگری که حامل حدود یک تن کوکائین بود در گواتمالا ساقط شده بود.


یک هواپیمای حامل ۱۵٠٠ کیلو کوکائین سقوط کرد

بقایای هواپیمایی که دیروز سقوط کرد، در یک منطقۀ حفاظت شده به اسم “لاگونا دِل تیگره” (تالاب ببر) پیدا شد. مقدار کوکائین به دست آمده از این هواپیما ۱۵۳٩ کیلوگرم، و ارزش آن بیش از ۲٠ میلیون دلار اعلام شده است. هیچ اثری از سرنشینان هواپیما در دست نیست.اما در سقوط هواپیمای اول که حامل ۱٠۲٨ کیلوگرم کوکائین به ارزش ۱۴ میلیون دلار بود، یک نفر کشته و دو قاچاقچی زخمی و بازداشت شدند.پنج روز قبل از آن، اجساد سه نفر همراه با شش بسته مواد مخدر در جنگل‌های گواتمالا پیدا شده بود. این افراد نیز در سقوط هواپیما کشته شده بودند.

باز هم قبل‌تر، روز ۲۴ سپتامبر، هواپیمای دیگری که از ونزوئلا حرکت کرده و حامل کوکائین بود، با چهار سرنشین سقوط کرد که همگی کشته شدند. جسد یک قاچاقچی معروف به اسم جان‌کارلو مِنِسِس که یک سال و نیم پیش، از زندان گواتمالا فرار کرده بود، در میان این کشته‌شدگان تشخیص داده شد.ار آغاز سال ۲٠۲٠ تاکنون، یعنی تقریباً طی ده ماه، بقایای نزدیک به سی هواپیمای حامل مواد مخدر در مناطق دورافتادۀ گواتمالا کشف شده است. معلوم نیست که چند هواپیما پرواز خود را بدون حادثه به پایان رسانده‌اند.به گفتۀ پلیس ایالات متحد آمریکا، ٩٠درصد کوکائین موجود در این کشور از طریق هواپیماهای کوچک و یا از طریق دریا – با قایق یا زیردریایی – از آمریکای مرکزی و مکزیک وارد می‌شود.

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از ساعت 24


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو