پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | شورای عالی هواپیمایی متولی نرخ‌گذاری پروازهای داخلی/ تعیین قیمت‌ها در جلسه بعدازظهر امروز

تاریخ خبر: // کد خبر: 348055 // // //


شورای عالی هواپیمایی متولی نرخ‌گذاری پروازهای داخلی/ تعیین قیمت‌ها در جلسه بعدازظهر امروز

معاون هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: بعد از ظهر امروز جلسه شورای عالی هواپیمایی درباره نرخ بلیت پروازهای داخلی برگزار می‌شود.


شورای عالی هواپیمایی متولی نرخ‌گذاری پروازهای داخلی/ تعیین قیمت‌ها در جلسه بعدازظهر امروز

ابوالقاسم جلالی درباره آخرین جزئیات نرخ گذاری پروازهای داخلی اظهار داشت: بعد از ظهر امروز 24 آبانماه جلسه شورای عالی هواپیمایی با حضور اعضای شورا و انجمن شرکت های هواپیمایی و دیگر دست اندرکاران برگزار می شود.

وی اظهار داشت: در این جلسه درباره ابعاد نرخ پروازهای داخلی و قیمت ها تصمیم گیری می‌شود.

بنابراین گزارش در این جلسه مجددا صورت های مالی شرکت های هواپیمایی بررسی نهایی می شود و با احتساب الزام فروش 60 درصد ظرفیت نرخ های جدید لحاظ می شود.

یکی از اعضای انجمن شرکت‌های هواپیمایی در این باره گفته است: نسبت به سال قبل ۳۰ تا ۳۲ درصد در سقف قیمتی، افزایش خواهیم داشت، اما اجرای این نرخ‌ها الزامی نیست و شرکت‌ها می‌توانند پایین‌تر از آن را از مسافران اخذ کنند، به خصوص که در حال حاضر تقاضا کم است و نمی‌توانیم قیمت را تا سقف اعلام شده، از مسافران دریافت کنیم.

معاون هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری پیش درباره افزایش قیمت پروازهای داخلی گفته بود: شرکت‌های هواپیمایی در همان دامنه نرخی قبلی اعمال قیمت می‌کردند، اما مسأله ای که وجود داشت این بود که دیگر نرخ های کف و میانی طیف نرخی که قبلا برای جذب مسافر و در ساعات و روزهای خاص اعمال می‌شد، اعمال نمی شد و اغلب شرکت‌ها سقف نری یا ارقام نزدیک به سقف طیف بلیت‌ها را اعمال می‌کردند.

به گفته جلالی شرکت‌های هواپیمایی در طیف نرخی که سال 98 تعیین کرده‌اند، در دامنه نرخ‌ها قیمت‌ها را افزایش داده‌اند، اما از سقف نرخی عبور نکرده‌اند، ضمن آنکه کلاس‌های بالاتر را می‌فروشند و دامنه نرخ‌ها را برای مسافر محدود کرده‌اند.

به گزارش فارس، رئیس سازمان هواپیمایی کشوری، یک نفر مطلع از اعضای سازمان هواپیمایی کشوری به انتخاب وزیر راه شهرسازی، یک نفر از اعضای مطلع از وزارت امور اقتصادی و دارایی به انتخاب وزیر امور اقتصادی و دارایی، یک نفر نماینده مطلع از سازمان برنامه و بودجه به انتخاب رییس سازمان برنامه و بودجه، یک نفر متخصص حقوق هوایی به انتخاب وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران از اعضای شورای عالی هواپیمایی کشوری هستند.

طبق قانون تعیین و تصویب نرخ حمل ونقل هوایی مسافر و بار، یکی از وظایف شورای عالی هواپیمایی کشوری است.

کارببران خبرگزاری اعلام کرده اند که: «با مراجعه به آژانس‌های هواپیمایی و یا سایت‌های فروش بلیت متوجه می شوید که قیمت‌ها حداقل 70 درصد افزایش پیدا کرده است، به طور مثال بلیت مشهد به کیش 400 هزار تومان بوده، ولی اکنون برای یک آبان حداقل 743 هزار تومان می‌باشد؟ آیا واقعا قیمت‌های جدید لغو شده است؟»

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری فارس


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو