پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | تاکسی‌های هوایی ازظرفیت‌های سرمایه‌گذاری در سیستان و بلوچستان است

تاریخ خبر: // کد خبر: 348062 // // //


تاکسی‌های هوایی ازظرفیت‌های سرمایه‌گذاری در سیستان و بلوچستان است

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سیستان ‌و بلوچستان گفت: طرح تاکسی‌های هوایی به دلیل وسعت زیاد و بعد مسافت میان شهرستان‌های این استان یکی ازظرفیت‌های سرمایه‌گذاری در منطقه است.


تاکسی‌های هوایی ازظرفیت‌های سرمایه‌گذاری در سیستان و بلوچستان است

ماندانا زنگنه شامگاه جمعه در دیدار با مشاور اقتصادی قرارگاه قدس با اشاره به ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری سیستان و بلوچستان دربخش‌های مختلف از جمله صنایع دریامحور، پتروشیمی، شیلات و بازرگانی اظهارداشت: با توجه به وسعت استان و وجود فرودگاه‌های متعدد، ایرتاکسی در مسیرهای مختلف پرواز بدون استفاده از برنامه پروازی به خودی خود موجب صرفه‌جویی در زمان و هزینه خواهد شد و تردد درسطح منطقه را تسهیل می‌کند.

وی افزود: تاکسی هوایی یک هواپیمای سبک یا حتی فوق سبک است و می‌تواند با حداقل ظرفیت ممکن که چیزی در حدود ظرفیت یک تاکسی یا اتوبوس معمولی است در مسیرهای کوتاه جابجا شود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سیستان‌ و بلوچستان بیان کرد: براساس گفته دبیر ستاد توسعه فناوری فضایی و حمل و نقل پیشرفته کشور طرح تاکسی‌های هوایی در ایران مجوز گرفته و بهمن سالجاری اولین پرواز خودرا از فرودگاه مهرآباد انجام می‌دهد این در حالیست که این استان می‌تواند مقصدی مناسب برای این‌گونه پروازها باشد.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری  ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین