پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | وزیر صمت: کالاهایی که ترخیص نشوند به اموال تملیکی سپرده می‌شوند

تاریخ خبر: // کد خبر: 348177 // // //


وزیر صمت: کالاهایی که ترخیص نشوند به اموال تملیکی سپرده می‌شوند

وزیر صنعت، معدن و تجارت در بازدید از منطقه ویژه اقتصادی بندر شهیدرجایی از ترخیص یک و دو دهم میلیون تن کالا معادل یک هشتم کالا‌های موجود از گمرکات کشور در ۱۰ روز اخیر خبر داد.


وزیر صمت: کالاهایی که ترخیص نشوند به اموال تملیکی سپرده می‌شوند

علیرضا رزم حسینی در بازدید از بندر شهید رجایی و گمرکات هرمزگان و انبارهای اموال تملیکی این استان واقع در منطقه ویژه اقتصادی شهید رجایی با اشاره به مصوبه ستاد اقتصادی دولت در هفته‌های گذشته برای جلوگیری از رسوب کالاهای اساسی در بنادر و گمرکات کشورمان و سهم ویژه بنادر استان هرمزگان از این کالاها، عنوان کرد: 1.2 میلیون تن کالاها در هفته‌های اخیر با همت خوبی که صورت گرفته از گمرکات شهید رجایی و شهید باهنر استان هرمزگان ترخیص شده است و این روند با جدیت ادامه دارد.

رزم حسینی افزود: در حال حاضر حدود 7.1 میلیون تن کالای مختلف از جمله 4.3 میلیون تن کالای اساسی و مواد اولیه کارخانجات در بنادر قرار دارد و کار اظهار و بررسی آنها توسط گمرک در حال انجام است و صاحبان کالاهایی که اقدام به ترخیص کالاهای خود در بنادر نکنند، بدانند که کالاهای آنان پس از مهلت قانونی به اموال تملیکی سپرده می‌شود.

به گفته وی، در هفته‌های اخیر بدنبال مصوبه ستاد اقتصادی کشور و سفر معاون اول رییس جمهور به استان هرمزگان و تصمیمات اخذ شده، حدود 800 هزار تن کالاهای اساسی نظیر برنج، نهاده‌های دامی، ذرت، سویا، کنجاله، روغن و … از بنادر ترخیص شده است.

وزیر صمت همچنین عنوان داشت: 400 هزار تن نیز مواد اولیه کارخانجات تولیدی کشور ترخیص شده و این روند ادامه خواهد داشت و با همکاری خوبی که شبکه حمل و نقل کشور با بنادر و گمرکات در جریان دارد، این فرآیند به خوبی در جریان است.

رزم حسینی گفت: با ترخیص مستمر این کالاها از بنادر، شاهد فراوانی قابل توجه کالا در کشور خواهیم بود و بسیاری از واحدهای تولیدی نیز که مشکل کمبود مواد اولیه را داشتند نیز از این مشکل عبور خواهند کرد و مواد اولیه در اختیار آنها قرار می‌گیرد.

وی از همکاری خوب دستگاه‌های مسئول در بندر شهید رجایی و بندر شهید باهنر و گمرکات استان هرمزگان و دستگاه قضایی و مدیریت اجرایی استان هرمزگان به عنوان عاملی برای تسریع در ترخیص و بارگیری کالاها از بنادر به سمت کانون‌های تولیدی کشور یاد کرد و بیان داشت: تحرک خوبی در این زمینه در بنادر کشورمان در جریان است و با همکاری بانک مرکزی، ارز مورد نیاز در این بخش نیز در حال تأمین است و مصوبات کارگروه اقتصادی دولت از جمله ستاد جهش تولید نیز سبب‌ساز آن شده است.

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از فرینا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو