پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | تاکسی های هوایی مشابه هواپیماهای تجاری هستند

تاریخ خبر: // کد خبر: 348321 // // //


تاکسی های هوایی مشابه هواپیماهای تجاری هستند

کارشناس هوانوردی عمومی با بیان اینکه تاکسی های هوایی مشابه هواپیماهای تجاری هستند، بیان کرد: این هواپیماها از لحاظ ایمنی قابل استفاده در کشور نیز هستند.


تاکسی های هوایی مشابه هواپیماهای تجاری هستند

آرمان بیات عضو کمیته توسعه هوانوردی عمومی در یک برنامه تلویزیونی گفت: در واقع خطوط هوایی و یا شرکت‌های هواپیمایی که می‌شناسید در بحث ایرلاین ها، هواپیماهای بزرگ مسافربری هستند که برحسب برنامه بین دو مسیر رفت‌وآمد می‌کنند؛ اما در بحث تاکسی هوایی به‌صورت غیر برنامه‌ای و دربستی پرواز بین دونقطه هم انجام می‌شود که عمدتاً با هواپیماهای کوچک است.

وی افزود: این فرایند بخش مهمی از حمل‌ونقل هواپیماهای کوچک و هوانوردی عمومی است که در مسیرهای کوتاه انجام می‌شود و در مسیرهای بلند هم ‌اسم ایرچارتر می‌گیرد که بحث استراتژیک در توسعه حمل‌ونقل هوایی در تمام دنیاست و در اصل پشتوانه تمام خطوط هواپیمایی کشورهاست.

بیات عنوان کرد: در مورد زیرساخت لازم است بگویم اگر در حمل‌ونقل جاده‌ای، وسایل نقلیه را بین اتوبوس، وانت و غیره مثل ماشین‌های سنگین و سبک تقسیم کنیم، در ساختار هوایی هم از جهت ساخت و کاربری بسیار شبیه به حمل‌ونقل جاده‌ای است. درواقع ایر لاین ها همان اتوبوس‌ها هستند که برای خدمت‌رسانی به کار گرفته‌شده‌اند و ما متأسفانه در طی چهاردهه گذشته اصلاً به هواپیماهای کوچک و سبک نرسیدیم، مثل‌اینکه جاده داشته باشید و فقط از اتوبوس استفاده کنید.

عضو کمیته توسعه هوانوردی عمومی گفت: این پروژه به‌صورت زیرساختی در حال طراحی و بهینه‌سازی است و در کنار آن امیدواریم این طرح بعداً بتواند باعث ایجاد شرکت‌ها و کسب‌وکارهای کوچک شود.

بیات در خصوص کاربری تاکسی های هوایی گفت: ازلحاظ ایمنی هم سازمان هواپیمایی کشوری بر اساس اسناد قابلیت پروازی که صادر می‌کند، قابل‌استفاده است و مشابه هواپیماهای تجاری است.

وی گفت: در بحث استفاده از هواپیماهای خصوصی، شما این حق را دارید هر زمان به هرکجا و طبق برنامه خودتان و به شکل دربستی حرکت کنید اما در ایرلاین ها باید سفر را مطابق با برنامه از پیش تعیین‌شده و همراه با مابقی مسافران انجام دهید.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری مهر


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو