پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | اعزام ده‌ها فروند هواپیمای ترابری نظامی روسیه به ارمنستان

تاریخ خبر: // کد خبر: 348581 // // //


اعزام ده‌ها فروند هواپیمای ترابری نظامی روسیه به ارمنستان

رسانه های روسیه گزارش کردند که طی ۲۴ ساعت گذشته مسکو ده ها فروند هواپیمای ترابری نظامی دیگر از نوع «ایلیوشین» و «آنتونوف» به ایروان گسیل داشته که حامل تجهیزات نظامی و نیروهای صلح بان بوده است.


اعزام ده‌ها فروند هواپیمای ترابری نظامی روسیه به ارمنستان

خبرگزاری «تاس» با انتشار این خبر به نقل از وزارت دفاع روسیه نوشت: ۱۸ فروند هواپیمای ترابری نظامی دیگر  از نوع  «ایلیوشین۷۶» و دو فروند هواپیمای ترابری نظامی  نوع «آنتونوف-۱۲۴» که حامل تجهیزات نظامی و صلح بانی بود در فرودگاه ایروان پایتخت ارمنستان برزمین نشسته اند.

بنابراین گزارش وزارت دفاع روسیه در این زمینه امروز در بیانیه ای اعلام کرد: ۱۸ فروند دیگر هواپیمای ترابری نظامی  ایلیوشین و دو فروند هواپیمای  آنتونوف متعلق به   «نیروی هوافضای روسیه» که مجهز به تجهیزات تیپ پانزدهم صلح بانان است به برای مشارکت در عملیات صلح بانی در منطقه مورد مناقشه «قره باغ» در فرودگاه ایروان بر زمین نشستند.

بیانیه وزارت دفاع روسیه در ادامه می افزاید: نیروهای روسیه تجهیزات و ادوات نظامی را از این هواپیماها تخلیه کردند.

ایتارتاس در ادامه گزارش داد: در ۲۴ ساعت گذشته هواپیماهای نیروی هوافضا روسیه تاکنون ۵۸ واحد تجهیزات شامل، نفربر زرهی، کامیون های باری، کامیون های تانکردار، بیل مکانیکی و دیگر تجهیزات فنی را به ارمنستان تحویل داده اند.

وزارت دفاع روسیه درحالی در بیانیه ای از اعزام ۱۸ فروند دیگر هواپیمای ترابری نظامی ایلیوشین به ایروان خبر میدهد که  «کوناشنکوف»  سخنگوی وزارت دفاع روسیه روز ۲۴ آبان گفته بود: انتقال صلح بانان روسی به قره باغ با هواپیماهای ترابری نظامی ادامه دارد و تاکنون ۹۵ پرواز برای انتقال صلحبانان به این منطقه انجام داده اند.

بعد از ۴۰ روز منازعه و درگیری مستقیم میان جمهوری اذربایجان و ارمنستان، با ابتکار روسیه، طرفین به توافق آتش بس دست یافتند.

به ابتکار روسیه، بامداد دهم نوامبر (۲۰ آبان) سندی برای تحقق آتش‌بس کامل و رفع تمام خصومت‌ها در منطقه درگیری قره‌باغ به امضای «علی‌اف»، «پاشینیان» و «پوتین»   رسید.

وظیفه نظارت بر رعایت آتش‌بس بین دو طرف را نیروهای صلحبان ارتش روسیه به عهده دارند.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو