پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | اورهال سه بالگرد امدادی هلال‌احمر / نیاز هلال‌احمر به منابع اعتباری جدید

تاریخ خبر: // کد خبر: 348585 // // //


اورهال سه بالگرد امدادی هلال‌احمر / نیاز هلال‌احمر به منابع اعتباری جدید

همتی با اشاره به اورهال کردن سه فروند بالگردهای هلال احمر و بازگشت آنها به چرخه عملیات گفت: تجهیز استان‌ها به بالگرد و بهره برداری از آشیانه پرواز این بالگردها، مرهون زحمات همکاران هلال احمری است که این اقدام، بازخورد خوبی میان مسئولان استانی و محلی داشته و جای تقدیر دارد.


اورهال سه بالگرد امدادی هلال‌احمر / نیاز هلال‌احمر به منابع اعتباری جدید

کریم همتی رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به اورهال کردن سه فروند بالگردهای هلال احمر و بازگشت آنها به چرخه عملیات گفت: تجهیز استان‌ها به بالگرد و بهره برداری از آشیانه پرواز این بالگردها، مرهون زحمات همکاران هلال احمری است که این اقدام، بازخورد خوبی میان مسئولان استانی و محلی داشته و جای تقدیر دارد.

همتی به موضوع املاک و موقوفات در هلال احمر نیز اشاره کرد و گفت: این سرمایه عظیم در هلال احمر بدون استفاده مانده است و نیاز به رسیدگی دارد البته توجه به مباحث شرعی در موقوفات برای ما مهم و در اولویت است.

وی همچنین با تاکید بر استفاده بهینه از موقوفات هلال احمر گفت: صداقت در ارائه آمار و اطلاعات، بسیار مهم است. با وجود آمار و اطلاعات صحیح و بدون بزرگنمایی و اغراق، می‌توانیم قضاوت درستی از وضع موجود داشته و تلاش لازم را برای اصلاح آنها انجام دهیم.

نیاز هلال‌احمر به منابع اعتباری جدید

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به بحث تامین بودجه هلال احمر گفت: متاسفانه در این زمینه ضعیف عمل شده و باید تلاش شود تا با توجه به شرایط هلال احمر از منابع اعتباری جدید بهره مند شویم و منابع اعتباری قبلی در ماده ۱۷ را نیز تصویب کنیم. معاونت پارلمانی هلال احمر نیز باید تلاش بیشتری انجام دهد. این به عنوان یک تکلیف مد نظر ما قرار دارد چون یکی از اصلی ترین دغدغه‌های ما تغییراتی خواهد بود که در بندهای درآمدی بودجه اعمال خواهد شد و باید به عنوان اولویت پیگیری شود.

وی به اهمیت شفاف سازی در پرداخت‌ها و هزینه‌ها در هلال احمر تاکید کرد و گفت: هر گونه پرداخت از سوی مدیران عامل و اعضای هیات مدیره شرکت‌ها باید با نظارت و موافقت دبیرکل انجام شود.

رئیس جمعیت همچنین بر ضرورت رعایت حفظ بی‌طرفی در انتخابات خرداد سال آینده تاکید کرد و گفت: هرکسی که این موضوع را نقض کند با ما همکاری نخواهد داشت.

همتی گفت: موضوع بیمه و استخدام امدادگران در هلال احمر نیز در حال پیگیری است اما این پروسه زمان‌بر است.

وی در ادامه تاکید کرد: فعالیت در هلال احمر داوطلبانه است و افرادی که علاقه مند هستند در این کار خیر و نیکو به مردم خدمت کنند می‌توانند در کنار ما باشند.

همتی با بیان اینکه جایگاه هلال احمر با اجرای طرح سلامت و غربالگری و تب سنجی در بین مردم تثبیت شده است و باید آن را ارتقا دهیم افزود: با امضای تفاهم نامه با وزارت بهداشت آموزش و پیشگیری از بیماری کرونا از درب منازل، محله‌ها از آذرماه عملیاتی می‌شود.

وی در پایان به انجام مانورهای امدادی برای حفظ آمادگی برای پاسخگویی به حوادث پیش‌رو در زمستان تاکید کرد.

لازم به ذکر است؛ در این جلسه رئیس سازمان جوانان، مدیرکل موقوفات و مسئول خانه‌های هلال گزارشی از چگونگی فعالیت‌های خود را ارائه کردند.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری مهر


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو