پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | لغو تمام پرواز‌های بین المللی ورودی به آدلاید

تاریخ خبر: // کد خبر: 348655 // // //


لغو تمام پرواز‌های بین المللی ورودی به آدلاید

ایالت استرالیای جنوبی در واکنش به موج جدید ناشی از شیوع ویروس کرونا در منطقه شمال آدلاید محدودیت‌های قابل توجهی را بار دیگر در این منطقه اعمال کرده است.


لغو تمام پرواز‌های بین المللی ورودی به آدلاید

شبکه تلویزیونی رویترز در گزارشی از اعمال محدودیت‌های مرتبط با کووید ۱۹ در ایالت استرالیای جنوبی در بحبوحه موج جدید ویروس کرونا در استرالیا خبر داد.ایالت استرالیای جنوبی در واکنش به موج جدید ناشی از شیوع ویروس کرونا در منطقه شمال آدلاید محدودیت‌های قابل توجهی را بار دیگر در این منطقه اعمال کرده است.

استیون مارشال نخست وزیر این ایالت گفت که تمام پرواز‌های بین المللی ورودی به آدلاید لغو شده اند تا در فضای لازم در هتل‌ها برای قرنطینه کردن افراد وجود داشته باشد. او همچنین گفت نیروی دفاعی استرالیا در این ایالت مستقر خواهند شد.
پروفسور نیکولا اسپوریر مدیر ارشد بهداشت عمومی، گفت: با وجود میزان قابل توجه آزمایشاتی که امروز انجام شده است، هیچ مورد جدیدی بیش از ۱۷ مورد تایید شده در صبح امروز شناسایی نشده است.
در حال حاضر، ۳۴ مورد فعال ابتلا به ویروس کرونا در استرالیای جنوبی شناسایی شده است که شامل شهروندان بازگردانده شده‌ای می‌شود که در هتل‌ها در قرنطینه به سر می‌برند.
آقای مارشال گفت: از نیمه شب امشب، محدودیت‌هایی برای همه مناطق در ایالت استرالیای جنوبی اعمال می‌شود. او از مردم استرالیای جنوبی برای حضور در مراکز درمانی برای دادن آزمایش کرونا تشکر کرد.
او گفت: ما بزرگترین آزمون خود را تا به امروز در پیش داریم. ما شبانه روز در تلاش هستیم تا از این ویروس جلوتر باشیم و در این زمینه از هیچ تلاشی دریغ نمی‌شود. ما باید سریع و قاطعانه عمل کنیم تا بر این ویروس چیره شویم.
وزیر اول استرالیای جنوبی از مردم خواست که در صورت امکان از خانه کار کنند. او همچنین خواستار لغو همه برنامه‌های سفر غیر ضروری شد و گفت در صورت عدم امکان رعایت فاصله گذاری اجتماعی باید از ماسک استفاده شود. او همچنین افراد آسیب پذیر را به ماندن در خانه تشویق کرد.
پروفسور نیکولا اسپوریر رئیس بهداشت عمومی در این ایالت گفت: اِعمال این محدودیت‌ها بهترین راه برای جلوتر بودن از موج ویروس کروناست.
او گفت: آنچه ما با آن روبرو هستیم، در واقع موج دوم است، اما هنوز با موج دوم به طور واقعی مواجه نشده ایم. ما در روز‌های اولیه این موج به سر می‌بریم.
او افزود: نخستین کاری که ما باید انجام دهیم گرفتن آزمایش، ردیابی تماس و قرنطینه کردن بسیار سریع افراد است. راه دیگر پیشگیری از این امر و متوقف کردن موج دوم و سرکوب آن، ایجاد برخی محدودیت‌ها برای کاهش موارد تماس‌های نزدیک بین افراد است.
استیون مارشال نخست وزیر ایالت استرالیای جنوبی گفت: به همه ساکنان ایالت استرالیای جنوبی اطمینان می‌دهم که ما به صورت بی وقفه تلاش می‌کنیم تا جلوتر از این موج قرار داشته باشیم. از هیچ تلاشی برای متوقف کردن روند گسترش این موج دریغ نخواهد شد. من از همان روز اول اعلام کردم که در اجرای دستورالعمل‌های توصیه شده از سوی کارشناسان بهداشت و سلامت تعلل نخواهیم کرد و می‌خواهیم در راستای ایمن نگه داشتن ساکنان استرالیای جنوبی گام برداریم و این اقدام مهمترین اولویت ما محسوب می‌شود. ما باید سریعا و قاطعانه اقدام کنیم. اکنون می‌خواهم اعلام کنم که همه پرواز‌های ورودی به آدلاید به درخواست ما به حالت تعلیق در آمده است. اولویت ما شامل این موضوع می‌شود تا اطمینان حاصل کنیم که فضای کافی در هتل‌ها را برای قرنطینه کردن افراد در صورت لزوم در اختیار داریم. صبح امروز با آقای نخست وزیر تلفنی صحبت کردم و پیشنهاد او را برای دریافت کمک از سوی نیرو‌های دفاعی استرالیا را پذیرفتم. از نیمه شب امشب، ما یک دستورالعمل را اجرایی خواهیم کرد که شامل اعمال محدویت‌های خاص و تعطیلی باشگاه‌ها و کافه‌ها می‌شود. البته این محدودیت‌ها به مدت دو هفته اجرایی خواهند شد و اگر بتوانیم در زمانی زودتر از این تاریخ دو هفته این محدودیت‌ها را لغو کنیم، این کار را انجام خواهیم داد. مسابقات و تمرینات ورزشی به طور موقت برای ورزش‌های داخل سالن و فضای باز و همچنین ورزش‌های تماسی و غیر تماسی لغو می‌شود.
اسکات موریسون نخست وزیر استرالیا گفت: این بودجه‌ای است که ما اعلام کرده ایم که شامل یک راهبرد تولید می‌شود. در این راهبرد تولید ما یک سری اولویت‌های واضحی را ارائه کرده ایم که شامل تولید واکسن در اینجا در استرالیا می‌شود. ما می‌خواهیم در اینجا فرصت‌های شغلی را برای سال‌های طولانی پیش رو ایجاد کنیم. این تأسیسات به تنهایی سبب ایجاد ۵۰۰ فرصت شغلی در بخش ساخت و ساز می‌شود، اما در طولانی مدت از فرصت‌های شغلی بیشتری حمایت می‌کند. این خود نمونه‌ای از یک راهبرد ساخت و ساز می‌شود و ما چرخه تهیه و تدارک را تضمین می‌کنیم. ما از فرصت‌های شغلی حمایت می‌کنیم، اما در عین حال سبب کسب اعتبار برای خودمان می‌شویم.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری صدا و سیما


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو