پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | (تصاویر) بازگشایی فرودگاه بین المللی هاوانا

تاریخ خبر: // کد خبر: 348657 // // //


(تصاویر) بازگشایی فرودگاه بین المللی هاوانا

براساس پروتکل بهداشتی تعیین شده در فرودگاه بین المللی کوبا، هر مسافر هنگام ورود به فرودگاه دمای بدنش سنجیده می‌شود و باید تست PCR بدهد و تا زمان اعلام نتیجه آزمایش ترددهایش محدود می‌شود. پنج روز بعد نیز باید یک تست دیگر PCR بدهد.


(تصاویر) بازگشایی فرودگاه بین المللی هاوانا

فرودگاه بین المللی هاوانا که از ۲۴ مارس گذشته به علت همه گیری ویروس کرونا تعطیل شده بود، از روز یکشنبه برای پرواز‌های تجاری بازگشایی شد. سازمان هواپیمایی کشوری کوبا اعلام کرد تصمیم بر آن شده است که عملیات هوایی تجاری، پرواز‌های منظم و چارتری در فرودگاه بین المللی خوزه مارتی دلا هاوانا از بامداد یکشنبه (۱۵ نوامبر) از سر گرفته شود.

براساس پروتکل بهداشتی تعیین شده، هر مسافر هنگام ورود به فرودگاه دمای بدنش سنجیده می‌شود و باید تست PCR بدهد و تا زمان اعلام نتیجه آزمایش ترددهایش محدود می‌شود. پنج روز بعد نیز باید یک تست دیگر PCR بدهد.

براساس دستورالعمل جدید، صورتحساب مالیات بهداشتی به منظور پوشش هزینه‌های اجرای پروتکل‌های بهداشتی پیش بینی شده، اما رقم دقیق آن اعلام نشده است.

فرودگاه پایتخت کوبا آخرین فرودگاهی است که در این کشور بازگشایی می‌شود، پنج فرودگاه بین المللی دیگر به منظور از سرگیری فعالیت‌ها در فصل گردشگری از ۱۷ اکتبر بازگشایی شده است.

بحران سلامتی که مزید بر تشدید تحریم‌های آمریکا شده است، ضربه سنگینی از جمله بر صنعت گردشگری این جزیره وارد کرده است. صنعت گردشگری یکی از موتور‌های محرک اقتصادی کوبا محسوب می‌شود. در سال ۲۰۱۹ بخش گردشگری دو میلیارد و ۶۴۵ میلیون دلار برای این کشور درآمدزایی کرد.

بین ژانویه تا مارس ۲۰۲۰ که مرز‌های این کشور باز بود، تنها ۱۸۹ هزار و ۴۶۶ گردشگر خارجی وارد این کشور شدند که در مقایسه با سه ماه نخست سال گذشته میلادی ۳۶،۳ درصد کاهش داشت.

این کشور ۱۱ میلیون و ۲۰۰ هزار نفری ظاهرا توانسته است شیوع بیماری کووید-۱۹ را کنترل کند. در این کشور در مجموع هفت هزار و ۳۹۲ مورد ابتلا و ۱۳۰ مورد مرگ ناشی از کرونا به ثبت رسیده است که در مقایسه با همسایگانش در منطقه کارائیب و آمریکای لاتین بسیار کمتر است.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت فرارو


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو