پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | اصابت دو فروند موشک به فرودگاه آسمارا

تاریخ خبر: // کد خبر: 348740 // // //


اصابت دو فروند موشک به فرودگاه آسمارا

نیروهای محافظ سومالی در گزارشی اعلام کردند که در درگیریهای کنونی در مرز اریتره با منطقه تیگرای در شمال اتیوپی، طرفهای درگیر تسلیحات و بمب افکنهای سنگین بکار می برند.


اصابت دو فروند موشک به فرودگاه آسمارا

نیروهای محافظ سومالی در گزارشی اعلام کردند که در درگیریه ای اخیر در مرز اریتره با منطقه تیگرای در شمال اتیوپی، تسلیحات و بمب افکن‌های سنگین بکار رفته است.

طبق گزارش برخی رسانه‌ها، تبادل آتش میان طرف‌های درگیر در این منطقه برخی از ساکنان نواحی مرزی اریتره را به ترک خانه‌های خود و پناه بردن به غارهای کوهستانی در مناطق مجاور وادار ساخت.

گزارشها مبنی بر وقوع درگیری های شدید در نواحی مرزی در حالی منتشر می‌شود که «حزب جبهه آزادی خلق تیگرای» (TPLF) به مقاومت نظامی خود در برابر نیروهای فدرال اتیوپی ادامه می‌دهد.

حزب جبهه آزادی خلق تیگرای همچنین ادعا می‌کند که دولت اریتره در حال کمک رسانی به نیروهای فدرال اتیوپی است و اینکه پیش از این یگانهای مسلح اریتره برای اجرای یک عملیات تهاجمی با عبور از مرز وارد منطقه تیگرای شده است.

یک نماینده حزب جبهه آزادی خلق تیگرای تأیید کرد که نیروهای شورشی این منطقه روز چهاردهم نوامبر علیه شهر «آسمارا» پایتخت اریتره دست به یک حمله موشکی زده است. در این حمله موشکی، دو فروند موشک به فرودگاه آسمارا اصابت کرد.

این در حالی است که دولت اریتره هرگونه دخالت و نقش آفرینی در تعارض مسلحانه میان شورشیان منطقه تیگرای و نیروهای فدرال آدیس آبابا را انکار می‌کند.

گفتنی است که درگیری میان شورشیان تیگرای و دولت مستقر در آدیس آبابا در سال ۲۰۱۹ و در پی خروج اعضای حزب جبهه آزادی خلق تیگرای از ائتلاف سیاسی حاکم و امتناع آنا از ادغام در حزبی بزرگ‌تر با نام «حزب رونق» آغاز شد.

امتناع دولت اتیوپی از به رسمیت شناختن نتایج انتخابات سپتامبر ۲۰۲۰ در منطقه تیگرای که درآن حزب جبهه آزادی خلق به پیروزی چشمگیری دست یافت، تنشها میان این متحدان سیاسی سابق را به نقطه اوج خود رساند. در پی آن، نیروهای ویژه منطقه‌ای و پشتیبان حزب جبهه آزادی خلق تیگرای به یک اردوگاه نیروهای دفاع ملی اتیوپی مستقر در پایتخت منطقه تیگرای حمله کردند.

در واکنش به این حمله، دولت فدرال اتیوپی یک عملیات تهاجمی متقابل را با هدف اعلانی بازگرداندن این منطقه شورشی به «تحت حاکمیت قانون» آغاز کرد.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری مهر


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو