پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | بازداشت سارق مسلح سکه و ارز در فرودگاه امام

تاریخ خبر: // کد خبر: 348774 // // //


بازداشت سارق مسلح سکه و ارز در فرودگاه امام

در تاریخ هفدهم آبان ماه امسال ماموران پلیس فرودگاه امام خمینی (ره) همسر شاکی به هویت فریبا را بازداشت و به مقر انتظامی منتقل کردند.


بازداشت سارق مسلح سکه و ارز در فرودگاه امام

در تاریخ  ششم مهرماه سال گذشته مرد جوانی با مراجعه به دادسرا از همسر ۲۷ ساله‌اش و نیز یکی از اقوام او به جرم سرقت مسلحانه با کلت کمری شکایت و اعلام کرد که آنان ۴۸ قطعه سکه تمام بهار آزادی، ۲۰ هزار دلار و ۱۰ هزار یورو را از وی ربوده‌اند.

با طرح شکایت اولیه، پرونده با موضوع سرقت مسلحانه تشکیل و با دستور مقام قضایی برای رسیدگی به پلیس آگاهی ارجاع شد که در جریان آن ماموران از شاکی برای ارائه توضیحات دعوت کردند و این فرد نیز به آنان گفت: حوالی ساعت شش و نیم صبح روز پنجم مهرماه سال ۹۷، من در اتاق خواب و همسر و فرزندم در پذیرایی خوابیده بودند که ناگهان متوجه شدم همسرم با اسلحه کلت کمری بالای سرم ایستاده است. او از من جای سکه و ارزهارا پرسید و درحالی که از رفتار همسرم شوکه شده بود، متوجه شدم سهیل که از یکی از اقوام همسرم است، فرزندم را گرفته و تهدید به کشتن من و فرزندم  کرد. با دیدن چنین شرایطی محل نگهداری اموال را گفتم و آن ها هم پس از سرقت اموال از خانه فرار کردند.

در ادامه ماموران پس از شنیدن اظهارات شاکی متوجه شدند شاکی با همسرش اختلاف شدید داشته و  سهیل نیز ارتباط نزدیک با همسرش داشته. همچنین در ادامه تحقیقات پلیسی  مشخص شد فریبا و سهیل پس از سرقت به یکی از شهرهای غربی کشور فرار کرده‌اند که بلافاصله ماموران با هماهنگی قضایی به شهر مورد نظر رفتند اما در نهایت مشخص شد هر دو از مرز خارج شده و به کشور ترکیه و سپس به آلمان رفته‌اند.

در ادامه رسیدگی به این پرونده که با توجه به فرار متهمان وارد فاز دیگری شده بود، با هماهنگی مقام قضایی اطلاعات دو مجرم در سیستم پلیس ثبت شد و پیگیری‌ها ادامه داشت تا اینکه در تاریخ هفدهم آبان ماه امسال ماموران پلیس فرودگاه امام خمینی (ره)  همسر شاکی به هویت فریبا را بازداشت و به مقر انتظامی منتقل کردند.

این زن تحت بازجویی قرارگرفت که در جریان آن با اعتراف به سرقت با همدستی سهیل گفت: من چند سال بود که با همسرم اختلاف شدید داشتم و از آنجایی که در بازار مشغول به کار بود و همیشه با سکه و ارز سروکار داشت تصمیم به سرقت از او با همکاری سهیل گرفتم. من ارتباط نزدیکی با سهیل داشتم و او همیشه به من محبت داشت در روز سرقت هم در خانه را برای سهیل باز کردم و با اسلحه ای که تهیه کرده بودیم از طریق تهدید شوهرم توانستیم ۴۸ قطعه سکه تمام بهار آزادی، ۲۰ هزار دلار و ۱۰ هزار یورو سرقت کرده و به یکی از شهرهای غربی کشور فرار کنیم. پس از خروج غیرقانونی از کشور هم به ترکیه، سپس یونان و از آنجا آلمان رفتیم. قصد داشتم به ایران برگردم و فرزندم را به آلمان ببرم که دستگیر شدم.

مرکز اطلاع رسانی پلیس پایتخت با تایید این خبر اعلام کرد که با توجه به اعتراف صریح متهم به جرم خود، او به همراه پرونده تشکیل شده و با صدور قرارقانونی برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارد.

 

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری  ایسنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو