پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | آمادگی فرودگاه کلاله برای برقراری تاکسی هوایی

تاریخ خبر: // کد خبر: 348876 // // //


آمادگی فرودگاه کلاله برای برقراری تاکسی هوایی

رئیس فرودگاه قدس(شهدای کلاله) از آمادگی این فرودگاه برای برقراری پروازهای تاکسی هوایی، خبر داد.


آمادگی فرودگاه کلاله برای برقراری تاکسی هوایی

به تازگی اولین پروازهای تاکسی هوایی از فرودگاهی کوچک در شهرستان لار آغاز شد.فرودگاه قدس(شهدای کلاله) از فرودگاههای قدیمی استان گلستان است که بعد از 6 بار افتتاح، فعلا پروازهای آن راکد شده و فقط عملیات های چتربازی در آن انجام می شود.

مهدی جمشیدی، رئیس فرودگاه قدس در خصوص شرایط فرودگاه قدس برای راه اندازی پروازهای تاکسی هوایی، گفت: هواپیماهای کوچک در صورت وجود سرمایه‌گذار خصوصی و خرید توسط اشخاص حقیقی یا حقوقی مورد استقبال فرودگاه ها می باشد.

جمشیدی ادامه داد: هر گونه سرمایه‌گذاری در خصوص این پروازها، مورد حمایت شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران است و تاکسی هوایی هم در صورت درخواست و وجود متقاضی در فرودگاه کلاله امکان پذیر می باشد.

وی مهمترین علت عدم ورود سرمایه گذاران به عرصه هوایی در فرودگاه قدس را عدم وجود جایگاه سوخت برشمرد و گفت: با وجود تمام تلاشها همچنان به نتیجه نرسیده ایم و شرکت پالایش و پخش فرآورده های نفتی کشور کماکان احداث جایگاه سوخت رسانی هواپیمایی در فرودگاه کلاله را نپذیرفته و تنها راه آن همکاری وزارت نفت می باشد.

رئیس فرودگاه قدس کلاله در خصوص علت عدم همکاری وزارت نفت در این خصوص گفت: آنها علت را به صرفه نبودن در فرودگاه‌های بدون پرواز یا کم پرواز عنوان کردند.

جمشیدی در خصوص توجیه وزارت نفت گفت: نباید همه چیز را از این جهت دید چرا که محرومیت منطقه شرق استان، جنگل و طبیعت پارک ملی گلستان، موارد اورژانسی و مدیریت بحران و پدافند غیرعامل و حتی بحث اقتصادی نظیر تولیدات متنوع منطقه، متاسفانه توسط وزارت نفت که باید بانی احداث جایگاه سوخت باشد؛ نادیده گرفته شده است.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت گلستان ما


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو