پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | کاهش 96 درصدی جابه جایی مسافر در پروازهای بین المللی فرودگاه ها

تاریخ خبر: // کد خبر: 348928 // // // //


کاهش 96 درصدی جابه جایی مسافر در پروازهای بین المللی فرودگاه ها

مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران با تاکید بر تاثیر منفی شیوع کرونا بر پروازها، از کاهش 96 درصدی اعزام و پذیرش مسافر در پروازهای بین المللی فرودگاه های کشور از فروردین تا پایان مهر امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.


کاهش 96 درصدی جابه جایی مسافر در پروازهای بین المللی فرودگاه ها

سیاوش امیرمکری با اعلام این خبر عنوان کرد: در پروازهای بین المللی فرودگاه های تحت مالکیت شرکت در هفت ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته در نشست و برخاست 87 درصد، در اعزام و پذیرش مسافر 96 درصد و در ارسال و پذیرش بار و پست 81 درصد کاهش وجود داشته است.

مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران افزود: در پروازهای داخلی فرودگاه های تحت مالکیت شرکت در هفت ماهه سال 99 نسبت به مدت مشابه سال گذشته در نشست و برخاست 28 درصد، در اعزام و پذیرش مسافر 41 درصد و در ارسال و پذیرش بار و پست 43 درصد کاهش داشته ایم.

وی همچنین گفت: درمجموع پروازهای فرودگاه های تحت مالکیت شرکت در مهر ماه امسال نسبت به ماه مشابه سال گذشته در نشست و برخاست 13 درصد، در اعزام و پذیرش مسافر 26 درصد و در ارسال و پذیرش بار و پست 22 درصد کاهش وجود داشته است.

امیرمکری با بیان اینکه در پروازهای داخلی فرودگاه های تحت مالکیت شرکت در مهر ماه 99 نسبت به ماه مشابه سال گذشته در نشست و برخاست هشت درصد، در اعزام و پذیرش مسافر 21 درصد و در ارسال و پذیرش بار و پست 15 درصد کاهش وجود داشته، افزود: پروازهای بین المللی فرودگاه های تحت مالکیت شرکت در مهر ماه 99 نسبت به ماه مشابه سال گذشته در نشست و برخاست 76 درصد، در اعزام و پذیرش مسافر 90 درصد و در ارسال و پذیرش بار و پست 63 درصد کاهش داشته است.

وی گفت: همچنین پروازهای فرودگاه های تحت مالکیت شرکت در مهر ماه امسال  نسبت به شهریور در نشست و برخاست دو درصد، در اعزام و پذیرش مسافر شش درصد و در ارسال و پذیرش بار و پست پنج درصد کاهش داشته است.

به گفته امیرمکری، در مهر ماه 99 حداقل80 درصد نشست و برخاست کل پروازها به ترتیب در ده فرودگاه مهرآباد، مشهد، شیراز، کیش ، اهواز، اصفهان، بندرعباس، تبریز، خلیج فارس و کرمانشاه انجام شده است.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از شرکت فرودگاه ها


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو