پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | لغو دو پرواز بجنورد ایران ایر

تاریخ خبر: // کد خبر: 348937 // // // //


لغو دو پرواز بجنورد ایران ایر

مدیر فرودگاه شهدای بجنورد گفت: شرکت ایران ایر ۲ برنامه پروازی خود را در روزهای دوم و نهم آذرماه سال جاری در مسیر تهران – بجنورد لغو کرد.


لغو دو پرواز بجنورد ایران ایر

محمدابراهیم قدمگاهی اظهار داشت: این شرکت در روزهای شنبه، یکشنبه و چهارشنبه در مسیر تهران – بجنورد پرواز دارد که ۲ پرواز در ماه آینده را در دو هفته متوالی و در روز یکشنبه لغو کرده است.

وی افزود: علاوه بر شرکت ایران ایر، هواپیمایی آسمان و ماهان در اسفند ۹۸ و ۶ ماه امسال نیز به علت شیوع ویروس کرونا و کاهش استقبال از سفر، شمار زیادی از برنامه های پروازی خود را لغو کرده بودند.

شرکت هواپیمایی ماهان نیز اخیرا ۲ برنامه پروازی خود در این فرودگاه را به دلیل کاهش مسافر لغو کرده است.

فرودگاه مرکز استان خراسان شمالی در هفته میزبان ۱۰ برنامه پروازی شرکت های هواپیمایی ایران ایر، ماهان و آسمان بود که در تمامی روزهای هفته به جز دوشنبه، چهارشنبه و جمعه، در هر روز ۲ پرواز انجام می شد اما با لغو ۲ برنامه پروازی ماهان، این پروازها به هشت مورد رسیده است.

هم اینک شرکت هواپیمایی ایران ایر در روزهای شنبه، یکشنبه، سه شنبه و چهارشنبه و شرکت آسمان نیز در روزهای یکشنبه و پنجشنبه پرواز دارد.

قدمگاهی اظهار داشت: سه شرکت هواپیمایی در ۶ ماه نخست امسال ۱۹۲ پرواز از فرودگاه تهران به مقصد بجنورد انجام دادند که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته علیرغم شیوع ویروس کرونا ۲ پرواز هم بیشتر شده است.

مدیر فرودگاه شهدای بجنورد اظهار داشت: پارسال در همین مدت ۱۹۰ پرواز در فرودگاه بجنورد انجام شده بود.

قدمگاهی افزود: ۱۲ هزار و ۲۷۲ مسافر، در این بازه زمانی از طریق پروازهای فرودگاه بجنورد جابه‌جا شدند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۲۳ درصد کاهش نشان می‌دهد.

شیوع ویروس کرونا باعث کاهش پروازهای خطوط هوایی به مقصد این فرودگاه شد به‌گونه‌ای که در ماه های اول شیوع این بیماری حتی هر هفته تنها یک و بعضا ۲ پرواز در مسیر تهران – بجنورد انجام می شد.

استان ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی در شمال شرق کشور قرار دارد و فاصله بجنورد، مرکز این استان تا تهران افزون بر ۷۰۰ کیلومتر و تا مشهد ۲۵۰ کیلومتر است.

فرودگاه بجنورد به عنوان فرودگاه مرز هوایی فعال است که دارای یک باند به ابعاد ۴۲۰۰ در ۴۵ متر، اپرون به ابعاد ۲۴۵ در ۱۱۸ متر، تاکسی وی عمود به ابعاد ۲۳ در ۱۲۰ متر و ساختمان ترمینال مسافری به مساحت ۱۷۰۰ متر مربع و ترمینال جدید به مساحت ۴۶۰۰ مترمربع است.

استان خراسان شمالی از ابتدای مردادماه گرفتار وضعیت قرمز شیوع کرونا قرار گرفته است.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو