پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | سفر به کیش شاید وقتی دیگر

تاریخ خبر: // کد خبر: 349011 // // //


سفر به کیش شاید وقتی دیگر

جزیره کیش با وضعیت قرمز شیوع ویروس کرونا برای پذیرایی از مسافران آمادگی ندارد.


سفر به کیش شاید وقتی دیگر

محدودیت هایی در کشور اجرا می‌کنند که رفت و آمد‌ها کم و کرونا مهار شود حال اگر بار و بندیل سفر را ببندیم و عازم شهر‌های مختلف شویم نه تنها به دولت و مسئولان کمک نکردیم بلکه این بار به کرونا کمک می‌کنیم که راحت تر جولان دهد و ما را قتل عام کند.
گشتی در پایگاه‌های فروش بلیت و بهای آنان که تابع عرضه وتقاضا است به ویژه برای روز‌های آینده، نشان می‌دهد که تمایل برای سفر به کیش افزایش یافته است و این بار مسئولان کیش باید مبادی ورودی به این جزیره کوچک را کنترل کنند.
اگر قرار باشد با هر تعطیلی موجی از گردشگر و مسافر به کیش سرازیر شوند و سه چهار روزی در ساحل کیش بیارامند و از فضای این شهر آرام بهره ببرند و پس از آن ساکنان کیش یکی یکی از کرونا بگیرند و مثل برگ خزان فرو ریزند این تنها یک مفهوم دارد، بی توجهی مردم و مسئولان!
بیستمین فوتی کرونایی کیش هم  بیست و پنج آبان ثبت شد و روزانه تعدادی از مردم جزیره به کرونا مبتلا می‌شوند در حالی که مسافران می‌آیند و می‌روند و اگر ناقل باشند مردم کیش، کادر پرواز، کارکنان فرودگاه مبدا و مقصد را آلوده می‌کنند و خودشان هم در مقصد متوجه بیماری می‌شوند و یا درمان می‌شوند یا کرونا نفس برخی از آنان را می‌گیرد.
یادمان باشد جانمان خودمان مهم است، سلامتی جامعه هم مهم است، گروهی در تهران در پی فراخوان حراج کفش به یک مرکز خرید هجوم می‌برند و نفس در نفس، کنار هم خرید می‌کنند غافل از اینکه کرونا از رگ گردن به آنان نزدیک‌تر است.
گروهی هم به کیش می‌آیند و کنار ساحل می‌نشینند و ماسک را بر می‌دارند که اکسیژن تنفس کنند، غافل از اینکه در هوای کیش هم کرونا شناور است و تاکنون هزاران نفر را مبتلا کرده است و جان بیست نفر را هم گرفته است.
هر چه مسئولان تدبیر کنند و ما راه فرار پیدا کنیم، سفر بروریم و مجلس عزا و عروسی برپا کنیم رشته‌ها را پنبه کرده ایم.
اگر مسئولان کیش بخواهند پس از تعطیلی دو هفته‌ای شهر‌های دیگر کیش زمینگیر نشود الان باید به فکر باشند.
درست است بسیاری از مشاغل با حضور گردشگران در کیش سر پا هستند و صاحبان آن‌ها هم برای روزی خانواده خود تلاش می‌کنند، اما تدبیری کارساز برای این روز‌های کیش باید در نظر گرفت چرا که اگر دروازه‌های ورودی کیش را مدیریت نکنند قطعا از نیمه آذر بحران کرونا در کیش جدی‌تر می‌شود و آن زمان رشته کار از دست همه در می‌رود.
یک بیمارستان و مرکز درمانی در کیش با کادری که بیش از ۹ ماه است شبانه روز به بیماران خدمت می‌کنند آیا ظرفیت پذیرش بیماران بیشتر کرونایی را دارد؟
پس ابتدا فکر کنیم بعد بار سفر ببندیم، کیش هم کرونا دارد و بسیاری از مبتلایان در همین سفر‌های غیر ضروری و رفت و آمد‌ها مبتلا شدند.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری صدا و سیما


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو