پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | تاکید وزیر راه بر ارتقای سیستم های ناوبری و افزایش ظرفیت هدایت پروازها / امیرمکری: 24 فعالیت برای هوشمندسازی فرودگاه ها انجام شد

تاریخ خبر: // کد خبر: 349117 // // //


تاکید وزیر راه بر ارتقای سیستم های ناوبری و افزایش ظرفیت هدایت پروازها / امیرمکری: 24 فعالیت برای هوشمندسازی فرودگاه ها انجام شد

وزیر راه و شهرسازی در مراسم افتتاح 10 پروژه فرودگاهی توسط رییس جمهور بر ارتقای سیستم های ناوبری هوایی و نیز افزایش ظرفیت هدایت پروازها در دولت دوازدهم تاکید کرد.


تاکید وزیر راه بر ارتقای سیستم های ناوبری و افزایش ظرفیت هدایت پروازها / امیرمکری: 24 فعالیت برای هوشمندسازی فرودگاه ها انجام شد

وزیر راه و شهرسازی در مراسم افتتاح 10 پروژه فرودگاهی توسط رییس جمهور بر ارتقای سیستم های ناوبری هوایی و نیز افزایش ظرفیت هدایت پروازها در دولت دوازدهم تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی در این مراسم که امروز (29 آبان) برگزار شد، در سخنانی با تاکید بر ارتقای زیرساخت های حمل و نقل در دولت یازدهم و دوازدهم به افزایش ظرفیت جابه جایی مسافر در فرودگاه ها از 57 میلیون مسافر سالانه به 75 میلیون مسافر اشاره کرد و گفت: با درنظر گرفتن ظرفیت 30 میلیون مسافری ترمینال فرودگاه امام خمینی (ره) ظرفیت مسافری فرودگاه ها به 100 میلیون نفر می رسد.

اسلامی به ارتقای سیستم های ناوبری هوایی نیز اشاره کرد و افزود: با تحقق این امر حجم روت های پروازی 40 درصد و قدرت پذیرش پروازها نیز از 900 به 1800 فروند رسیده و با توسعه زیرساخت های فرودگاهی، فضاهای ترمینالی و جانبی افزایش یافته است.

همچنین در این برنامه، سیاوش امیرمکری، رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران در سخنانی گفت: با افتتاح 10 پروژه در پنج استان کشور به ارزش 842 میلیارد تومان، دو میلیون و 800 هزار نفر ظرفیت اعزام و پذیرش مسافر در فرودگاهها افزوده میشود.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده برای ارتقای ایمنی و امنیت پروازها و ارتقای سکتورهای مراقبت پرواز از هفت به 14 سکتور و راه اندازی مسیرهای هوایی موازی، کوتاه و یک طرفه عنوان کرد:  پس از اتفاقات آسمان قطر و اوکراین، ما با افزایش تقاضای شرکتهای هواپیمایی بینالمللی برای استفاده و عبور از فضای کشورمان مواجه شدیم و در اوج بحرانها، ما روزانه تا 1400 پرواز عبوری را پشتیبانی کردیم.

وی ادامه داد: امروز علاوه بر بحث ایمنی و امنیت با توجه به شیوع کرونا در دنیا، موضوع سلامت هم در حوزه حمل و نقل هوایی دنیا مطرح شده است، در این راستا ما به مقابله با کرونا و ارائه سرویس به مردم در فرودگاههای کشور در 9 ماه گذشته پرداختیم.

امیرمکری گفت: استقرار سیستمها و امکانات پیشرفته در حوزه سنجش از راه دور دمای بدن مسافران،تبسنجی و علامتگذاری فیزیکی در حوزه رعایت فاصلهگذاری اجتماعی در فرودگاههای کشور و استقرار ناظران بهداشت، انجام شد، همه تلاش خود را برای ایجاد فضایی سلامت برای مردم در فرودگاهها انجام دادیم.

مدیرعامل شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران ادامه داد: یکی از اقدامات مهم فرودگاههای دنیا در این شرایط، بحث هوشمندسازی فرودگاهها است، در فرودگاههای کشورمان هم ما برای تحقق تجربه سفر سلامت از طریق به حداقل رساندن تماس فیزیکی با مسافر، نسبت به شناسایی 24 فعالیت برای هوشمندسازی در فرودگاههای کشوراقدام کردیم که امیدواریم در آیندهای نزدیک، هوشمندسازی به خوبی در کشور محقق شود.

وی بیان کرد: موضوع دیگر، بحث رضایتمندی مسافر است که در این راستا با استقرار سامانه پایش نظرسنجی از مسافران با استفاده از پنج روش، نظرات مردم را به 34 نماینده سازمانها، شرکتها و عوامل خدمترسانی فرودگاهها منتقل میکنیم.

امیرمکری توضیح داد: امروز 10 پروژه در پنج استان کشور به ارزش 842 میلیارد تومان بهرهبرداری میشود که در نتیجه این پروژهها دومیلیون و 800 هزار نفر ظرفیت اعزام و پذیرش مسافر در فرودگاهها افزوده میشود.

وی ادامه داد: همچنین امروز 18 استند به فضای اپرون فرودگاههای کشور افزوده میشود و درنهایت ظرفیت ترمینالهای فرودگاهی20 هزار و 700 مترمربع افزایش مییابد و همچنین 178 هزار و 600 مترمربع توسعه سطوح پروازی داریم.

مدیرعامل شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران ادامه داد: در فرودگاه گرگان پروژه ترمینال جدید 8700 مترمربعی را به ارزش 243 میلیارد تومان داریم که یک میلیون و 400 هزار نفر به ظرفیت اعزام و پذیرش مسافر این فرودگاه در سال اضافه میکند، همچنین توسعه اپرون و محوطهسازی فرودگاه گرگان به متراژ 58 هزار مترمربع و ارزش 46 میلیارد تومان افتتاح میشود. همچنین شاهد افتتاح پروژه ساختمان تشریفات 2100 متر مربعی  مترمربع و پروژه یگان حفاظت هواپیمایی هستیم.

وی همچنین از پروژه محوطهسازی جبهه زمینی فرودگاه مشهد با مساحت  170 هزار مترمربع  و ارزش 56 میلیارد تومان و پروژه توسعه و بهسازی ترمینال و توسعه و بهسازی سطوح و عوامل پروازی فرودگاه شاهرود و نیز افتتاح توسعه اپرون و تاکسی وی های ارتباطی فرودگاه تبریز نام برد.

همچنین علی رستمی، عضو هیات مدیره شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران در این برنامه با اشاره به قابلیت های گردشگری و توانمندی فرهنگی و اقتصادی استان اصفهان گفت: به دستور وزیر راه و شهرسازی برای افزایش ظرفیت و ارتقای سطح خدمات فرودگاه اصفهان که فرودگاه معین مهرآباد است، طرح های احداث و تکمیل ترمینال خارجی و تکمیل موتورخانه و توسعه اپرون را اجرایی کردیم که امروز به بهره برداری می رسد.

وی هزینه اجرای پروژه های فرودگاه اصفهان را 285 میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: با اجرای این طرح ها شاهد افزایش ظرفیت ترمینال فرودگاه اصفهان از 6000 به به 15 هزار متر مربع و افزایش ظرفیت پذیرش مسافر از 2.5 به 3.5 میلیون مسافر شده ایم. همچنین در این پروژه ها به ارتقای کیفیت خدمت رسانی به مسافران و هوشمندسازی نیز توجه شده است. در توسعه اپرون نیز ظرفیت پارک هواپیما دو برابر شده و به 20 استند رسیده است.

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از شرکت فرودگاه ها


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو