پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | کره ایرلاین درصدد تصاحب آسیانا

تاریخ خبر: // کد خبر: 349391 // // //


کره ایرلاین درصدد تصاحب آسیانا

مالک شرکت هواپیمایی کره جنوبی Korean Air از پیشنهاد 1.62 میلیار دلاری برای خرید خطوط هوایی آسیانا خبر داده است.


کره ایرلاین درصدد تصاحب آسیانا

صاحب خط هوایی کره، هانجین کال، با توجه به شیوع ویروس کرونا در جهان و تاثیری که  بر روی صنعت هوایی کره جنوبی گذاشته است؛ تصمیم خود مبنی بر تثبیت هواپیمایی کره را اعلام کرد.

شرکت آسیانا رقیب اصلی شرکت کره ایرلاین بوده است و با ادغام این دو شرکت تحول عظیمی در صنعت هواپیمایی کره جنوبی روی خواهد داد.

کره ایر اضافه می کند: “با توجه به اینکه وضعیت مالی کره ایر نیز می تواند در صورت طولانی شدن وضعیت ویروس کرونا به خطر بیفتد ، برای تقویت رقابت پذیری و به حداقل رساندن تزریق بودجه عمومی؛ تجدید ساختار در بازار هواپیمایی داخلی اجتناب ناپذیر است.”

کره ایر با افشای جزئیات تصاحب این شرکت، سهام جدید صادر شده توسط آسیانا را ارزیابی می کند و اوراق قرضه آسیانا را به ارزش تقریبی 300 میلیارد یوان خریداری خواهد کرد.

کره ایر نیز به نوبه خود از طریق انتشار سهام، سرمایه جمع خواهد کرد. بانک دولتی توسعه کره (KDB) با خرید سهام جدید هواپیمایی کره ایر ، 800 میلیارد یووان  بر روی هانجین کال سرمایه گذاری خواهد کرد.

با این ادغام که شامل تمام بخش های این دو شرکت هواپیمایی از اکونومی تا بیزینس کلاس و بار خواهد بود، کره ایرلاین یکی از ده شرکت برتر هواپیمایی در جهان خواهد شد و امکان رقابت با رقبای موثرتری را در منطقه پیدا خواهد کرد.

کره ایر اضافه می کند ، ادغام دو رقیب همچنین باعث ساده سازی عملیات و در نتیجه کاهش هزینه ها می شود.

صنعت هواپیمایی ، می گوید:  “شکاف در فرودگاه بین المللی [سئول] اینچئون ، قطب حمل و نقل در آسیا ، از طریق ادغام خطوط هوایی، ایمن می شود و  ممکن است منجر به افزایش مشارکت های مشترک با شرکت های هواپیمایی جهانی و تقاضای انتقال بیشتر شود ، که همچنین باعث رشد داخلی خواهد شد. “

این حرکت پس از چندین بار تلاش ناموفق کومهو صنعت ، از مادران آسیانا، برای فروش سهام اصلی خود در شرکت حامل ، ماه ها حدس و گمان در مورد اینکه چه کسی می تواند آسیانا را به دست آورد ، پایان می یابد.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از تین نیوز


دیدگاه خود را بنویسید




آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو